.

.

Фабриката обезбеди нови A3 големина т-маица инк-џет печатач dtg печатење машина за Летни фустани

Фабриката обезбеди нови A3 големина т-маица инк-џет печатач dtg печатење машина за Летни фустани

DEN 95520.00

Од стоката
Во магацинот

каде може да се купи резервни делови и мастила? Нашата фабрика исто така, обезбеди резервни делови и мастила,можете да купите од нашата фабрика директно или други добавувачи во вашиот локален пазар. Haiwn Текстилни печатач само печатење на текстил, како Т-маица? Може исто така печати на цврсти материјали, како телефонот случај,кожа, акрилик, пенкало и сл.Нашите т-маица печатење машина се однесува на многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба софтвер да се реализира печатење на tshirt ,памук маица ,платно чевли ,облека ,свила ткаенини, полиестер ткаенини лента ,знамето итн. Печатење цената е многу ниска. Надвор од една година, само за полнење на трошоците . Ако се најде оригиналниот пакет е
замени или вкупно оштетен, ве молиме да одбие да го потпише.? Haiwn принтери се мулти-функционални принтери : Со пополнување на текстилни мастило, Тоа може да печатење на сите видови на текстил,како на пример, памук, полиестер, волна, најлон, фармерки, итн. што е печатење цена? Обично,1.Дали тоа мора да се прска пред-слој ? Не, само црна или темно боја за текстил треба да се испрскаат со слој пред печатење.Фабриката обезбеди нови A3 големина т-маица инк-џет печатач dtg печатење машина за Летни фустани
Производство опис
1.Haiwn т-маица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство. Пред да ја користите машината,ве молиме да го прочитате упатството и да се види на настава видео и да работат исклучиво како на инструкции., лековите се на товар на купувачите. и пред да го потпише тоа, ако се најде на надворешниот спакуван е оштетен, мора да се земе фотографии како
доказ и напишете "пакетот е оштетен за време на превозот" на товарен лист и, исто така, отвори пакетот за проверка на печатач во предниот
на курир.Ние сме производство на принтери,Преку
онлајн проверка и насоки,ние може да ги реши сите прашања.Сите машини биле тест строго пред породувањето. Превозот цена и назад ќе биде на товар на купувачот.Царинење такси се случи во земјите-увознички, како што увозни давачки, итн.

Таа е поголема од информацијата

Почетен Датум:
До 2015
Хартија Храна Режим:
Авто
Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 големина фото)
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Број На Модел На:
AR-T500 печатач
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 големина фото)
Стил:
боја
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Внатрешна Меморија:
Никој
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Тип:
Инкџет
Бренд Име:
airwren
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Големина:
770*710*620mm
Употреба:
т кошула печатач
Употреба:
tshirt печатач
мастило:
т-маица принтер ink
Ceritfication:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
димензии на печатење:
A3
печати на чекање:
CMKYWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Бруто тежина:
55kg
Гаранција:
една година
Медиуми:
маица ,крпа,текстил,итн..
Производи во категоријата