.

.

85L1 AC 10A/5A 20A/5A 30A/5A 50A/5A 75/5A 100/5A 150/5A 200/5A 250/5A 300/5A 400/5A 500/5A Правоаголник Аналогни Панел Ammeter Мерач

85L1 AC 10A/5A 20A/5A 30A/5A 50A/5A 75/5A 100/5A 150/5A 200/5A 250/5A 300/5A 400/5A 500/5A Правоаголник Аналогни

DEN 144.00

Од стоката
Во магацинот


Руски Пријател Се Обрне Внимание Ве Молам !!!
- Ве молиме пополнете во примачот име и презиме во вашата нарачка, поради новата политика на руската обичаи, инаку тоа е веројатно нема да добијат пакет конечно. Ви благодариме за соработката!
- Ние не сме одговорни за неиспорака предизвикани од кои купувачот не обезбедуваат доволно информации при донесување о rder.
Спецификација : Име на Производ Аналогни Amperemeter Модел 85 L1 Мерење Ampere Спектар AC 10 A/5 A-500 A/5 A Точноста Класа 2.5 Вкупната Големина 64 x 57 x 58mm / 2.5" x 2.2" x 2.3"(L*W*T) Тема Кол(Приближно) 4mm/ 0.16" Боја Јасно, Беж Главен Материјал Пластични Тежина 120g Пакет Содржина 1 x Аналогни Amperemeter
Опис : Feedback : Ако не сте задоволни да нашите производи и услуги, ве молиме оставете 5 ѕвезда позитивни повратни информации, ние многу го цениме тоа. Ако не е, ве молиме контактирајте со нас прво, ние ќе се обидеме да го реши вашиот проблем. Тековната трансформатор линк: Мерки тековната низа на AC 0-10 A/5 A-500 A/5 A со точноста на Класа 2.5. Јасни и лесно да се прочита скала и копчето за фино подесување на бирање. Ве молиме Забелешка : ова е директна врска ammeter ,не КТ е потребно.

Таа е поголема од информацијата

боја:
10A, 20A, 30A, 50A, 75A, 100A, 150A, 200A, 250A, 300A, 400A, 500A
Број На Модел На:
85L1
Мерен Опсег:
0-500A
Напон:
AC
Точноста Класа:
2.5
Производи во категоријата