.

.

3S 40A Стандардна Верзија 18650 LiFePO4 Батеријата Заштита Одбор/железо литиум BMS 9.6 V V 10.8

3S 40A Стандардна Верзија 18650 LiFePO4 Батеријата Заштита Одбор/железо литиум BMS 9.6 V V 10.8

DEN 148.00
DEN 156.00

Од стоката
Во магацинот


3, Кога заварување на батеријата за прв пат, не поврзувајте никаков излез и опрема за излез. Балансирана Верзија : Погоден за производство на електрична вежби со почеток струја на 80 A или помалку и моќност од 150 W или помалку, со избалансиран полнење функција. Растојанието помеѓу батеријата пакет и заштита одбор треба да биде краток, како е можно и главниот треба да биде толку дебела што е можно. Забелешка 3 : Кога батеријата е наполнета, "360" отпор греење е нормален, што укажува дека воедначување коло работи; ако "360" отпор е исто така греење во не-полнење држава, ве молиме проверете дали погрешно жици се поврзани. На овој Линк е Стандардна Верзија ! Забелешка 1 : успешен старт на електрична вежба бара три 15 C-20 C моќ батерии, или шест 10 C-15 C моќ батерии (обичните 18650 не може да започнете вежба! ! !).8 V - 12 V Постојано испуштање струја (горната граница) : 40 A (Ако ладење на животната средина не е добро, се намали товарот тековната употреба) Континуирано полнење струја (горната граница) : 20 A Стандардна Верзија : Погоден за производство на електрична вежби со почеток струја на 80 A или помалку и моќност од 150 W или помалку.4 мм (Балансирана Издание) Производ Тежина : 8. За некои корисници со сиромашните електронски фондацијата, ве молиме да се објасни : Не се мешаат добра батерија и лоши батеријата заедно! Капацитетот/внатрешниот отпор на 3 групи на батерии е толку блиску што е можно! (2 добар батерии + 1 лоша употреба на батеријата ефект = 3 употреба на батеријата ефект).
Пакетот Вклучува :
1* Li Fe PO4 Одбор
.2 V, полн напон 3. Забелешка 2 : Поврзување 0 V, 3.4 мм (Standard Edition), 41*60*3.6 g (Standard Edition), 9. Ако сè уште не може да ја започнете, ве молиме контактирајте со нас на прво место. Не намерно краток спој.8 V 40 A литиум железо батеријата заштита одбор (со наплата на функција -АВТО Обнова) поле на примена : Погоден за номинален напон 3.

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
Heltec Автоматизација
Производи во категоријата