.

.

4pcs Возводно & Низводно Кислород O2 Сензор За 02 03 04 Chrysler 300 МЕТРИ Concorde 3.5 L За Dodge Смел 2.7 3.5 L

4pcs Возводно & Низводно Кислород O2 Сензор За 02 03 04 Chrysler 300 МЕТРИ Concorde 3.5 L За Dodge Смел 2.7

DEN 4236.00
DEN 4655.52

Од стоката
Во магацинот

4pcs Возводно & Низводно Кислород O2 Сензор За 02 03 04 Chrysler 300 МЕТРИ Concorde 3.5 L За Dodge Смел 2.7 3.5 L Опис
2* Течението & 2* Низводно Кислород Сензор Жици : 4. Директни Plug-In Замена. Ве молиме да се види компатибилноста на табелата. Гаранција : Една година неограничен број на километри. Погоден за : Година Направи Модел Трим Мотор 2002 Chrysler 300 МЕТРИ База - 3.5 L 2002 Chrysler 300 МИЛИОНИ Специјални - 3.5 L 2002 Chrysler Concorde Ограничен - 3.5 L 2002 Chrysler Concorde LX - 2.7 L 2002 Chrysler Concorde LXi - 3.5 L 2002 Dodge Смел ES - 3.5 L 2002 Dodge Смел R/T - 3.5 L 2002 Dodge Смел SE - 2.7 L 2002 Dodge Смел SE - 3.5 L 2003 Chrysler 300 МЕТРИ База - 3.5 L 2003 Chrysler 300 МЕТРИ Про-Am - 3.5 L 2003 Chrysler 300 МИЛИОНИ Специјални - 3.5 L 2003 Chrysler Concorde Ограничен - 3.5 L 2003 Chrysler Concorde LX - 2.7 L 2003 Chrysler Concorde LXi - 3.5 L 2003 Dodge Смел ES - 3.5 L 2003 Dodge Смел SE - 2.7 L 2003 Dodge Смел SE - 3.5 L 2003 Dodge Смел SXT - 3.5 L 2004 Chrysler 300 МЕТРИ База - 3.5 L 2004 Chrysler 300 МИЛИОНИ Специјални - 3.5 L 2004 Chrysler Concorde Ограничен - 3.5 L 2004 Chrysler Concorde LX - 2.7 L 2004 Chrysler Concorde LXi - 3.5 L 2004 Dodge Смел ES - 3.5 L 2004 Dodge Смел Полиција - 3.5 L 2004 Dodge Смел SE - 2.7 L 2004 Dodge Смел SXT - 3.5 L Пакетот Вклучува : 4pcs x Кислород Сензор
Пратката & Плаќање
Гаранција И Повратни Информации
Како да се провери грешка кислород сензор ?Зошто грешка на кислород сензор ?

Таа е поголема од информацијата

Резолуција:
0.5
линеарна:
0.2(%F. S.)
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
Чувствителност:
0.1
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Бренд Име:
TIANBANG
Тип:
Вид Греење
Место на Потекло:
Кина(Шенжен)
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
Производи име:
Кислород Сензори
универзална кислород сензор :
о2 кислород сензор
ламбда сензор:
ЛАМБДА
Производи во категоријата