.

.

Мотори Автомобилската Алатка Автомобил Пумпа Преносни Гуми Inflator Воздушниот Компресор

Мотори Автомобилската Алатка Автомобил Пумпа Преносни Гуми Inflator Воздушниот Компресор

DEN 1140.00
DEN 1296.00

Од стоката
Во магацинот

Исто така, може да се надува Велосипед/Скутер/Мопед видови со користење на 3pcs адаптерот за полнење
Спецификации :
Барометар : 260 PSI
Напон : DC12 V
Моќност : 120~150 W
Материјал : Метал, пластика
Должина на моќ приклучок : About3m / ft 9. 110 V не е достапна во домаќинството, ifneed да се користи, мора да се додаде на трансформатор. Напојува со запалка приклучок за DC 12 V. Тоа може да биде вклучен во автомобил 12 V систем за on-the-go поправки или инфлација. Отстрани цигара приклучокот, а директно е внесена во автомобил запалка приклучок, отворено пумпа прекинувач, воздушна пумпа да бидат отворени
2. Обезбеди притисок мерач и 3 млазницата адаптери. Компактен и пренослив, лесен за употреба.Да се започне пумпа, воздухот цевка на врвот на гас млазницата е директно вметнат во пневматик вентил, слушнале воздух протекување од страна на гума е глас, Тоа се покаже thatair веќе ставени во промет, затегнете гас устата, тогаш тоа може да биде инфлацијата, овој пат на воздухот веќе не излегуваат во јавноста надвор.
Пакетот Вклучува :
1 x Гуми Inflator
3 x Млазницата Адаптер
1x Упатство за Корисникот
Answer : ___________________________ Note :
1.Не може да се користи во големи на возило, како што се камиони, големи камиони, сад камиони и така натаму.
260 PSI Мотори Автомобилската Алатка Автомобил Пумпа Преносни Гуми Inflator Воздушниот Компресор
Опис :
Овој пренослив воздушниот компресор има еден мал електричен мотор кој ја намалува воздухот во мал прилог цилиндричен резервоар. Идеален за inflating автомобил гуми, топки, гума floater, hovercraft.За автомобил гуми, воздух инфлација за 15 минути, најдобро е да се одморат за 15 минути, така што телото по мало ладење во употреба, можете да се прошири на моторни живот.8 инчен
Објектот висина : 6. Ве молиме да го користите машина опремена со професионална топката игла, устата и гас млазницата поврзани со топката, и други гас опрема да биде оптоварен.

Таа е поголема од информацијата

Dial Дијаметар:
2 - 3.9 Инчи
Дисплеј Тип:
Аналогни
Број На Модел На:
26PS
Бренд Име:
niusiwen
Макс Мерен Опсег:
49 PSI & Под
Напон:
DC 12V
моќност:
120~150W
Материјал:
Метални, Пластични
Должина на моќ приклучок:
About3m / ft 9.84
Објектот Дијаметар:
И 17,5 см/6.8 инчен
Објектот Висина:
6.5 см/2.5 инчен
Производи во категоријата