.

.

Godox TT600 GN60 ХСС 1/8000s Блиц на Камерата Speedlite + 2.4 G Безжична X Системот Xpro-C Предавател За Canon 850D 800D 760D 5Ds 7D

Godox TT600 GN60 ХСС 1/8000s Блиц на Камерата Speedlite + 2.4 G Безжична X Системот Xpro-C Предавател За Canon

DEN 3312.00

Од стоката
Во магацинот


Godox TT600 GN60 ХСС 1/8000s Блиц на Камерата Speedlite + 2. Тоа е особено погодно при користење на отворот за да се пополни флеш на портрет preferentially. -High-speed sync (ХСС) : Може да се реализира со голема брзина sync кога се користи со Godox Cell-II активирањето или X1 C/X1 N TTL безжична активирањето (се Продава Одделно), макс брзина може да се до 1/8000s (Зависи од камери).6 s (eneloop Ni-МЗ батерии на Panasonics се користи) Флеш Времетраење : 1/300s - 1/20000s Боја температура : 5600±200 K Безжична Функција : Поддржува безжична Господар & Роб функција, Надвор Контролирани роб група : 5 Групи : A, B, C, D, E Безжичен активирањето на далечина : 100 Канали : 1~32 Димензии : 64*76*190mm Тежина без батерија : 400g Модел : Godox Xpro-C Компатибилни апарати : Canon EOS камери (E-TTL II autoflash)Поддршка за камери кои имаат PC sync штекер.4 G безжичен пренос, може да се користи со Godox AD360 II-C/AD360 II-N, TT685 C/TT685 N, X1 T-C/X1 T-N безжичен систем за контрола. -Кога се користи со X1 TTL Безжична Флеш Активирањето (се Продава Одделно), далечина може да предизвика TT600 флеш и контрола прирачникот излез, нудејќи подобро корисничко искуство. -Изгради-во 2.(1/1 излез @200mm) : GN60 (m ISO 100) Вертикална Ротирате Агол : -7° - 90° Хоризонтална Ротирате Агол : 0 - 360° Напојување : Ну-МЗ батерии (препорачувам) или 4*LR6 алкални батерии Целосна Моќ флеш пати : Прибл.4 G Безжична X Системот Xpro-C Предавател За Canon dslr фото Камера
Оваа TT600 флеш усвојува Godox безжична X-систем, со изгради-во 2.4 G безжична трансмисија со сите-во-едно функции и на 100 метри подалеку пренос, за да ви понуди постабилна излез и креативни светлина на сила.4 G безжичен пренос, може да се користи со Godox AD360 II-C/AD360 II-N флеш, TT685 C/TT685 N флеш, X1 T-C/X1 T-N активирањето и други уреди кои со безжичен систем за контрола. -Поддршка M /S1/ S2 режими, 20-200m auto/manual зумирање.230 целосна моќ трепка (користење 2500m A Ni-МЗ батерии), да обезбеди доволно флеш пати за вашите снимањето.

Таа е поголема од информацијата

Тежина:
//
Пакет:
Yes
Екранот:
Yes
Температура На Боја:
5600k
Големина (WxHxD):
//
Бренд Име:
Godox
TTL:
No
Извор На Светлина:
Ксенон
Извор На Енергија:
AA
Компатибилен Камера Бренд:
CANON
Број На Модел На:
TT600+XPRO-В
Производи во категоријата