.

.

ARASHI НИНЏА ZX636 Пред Задна Кочница Rotors Сопирачки Дискови Сет За KAWASAKI ZX 636 ZX 6R НИНЏА 2005 2006 ZX6RR ZX6R ZX10R ER6N ER6F

ARASHI НИНЏА ZX636 Пред Задна Кочница Rotors Сопирачки Дискови Сет За KAWASAKI ZX 636 ZX 6R НИНЏА 2005 2006

DEN 9599.00
DEN 11999.04

Од стоката
Во магацинот


Карактеристики: -Пред летачкиот диск rotors се изградени од 420 не ' рѓосувачки челик, со 6061-T6 Алуминиум центар центар за помалку тежина. -Формата на дискот обезбедува добри дисипација на топлина под силно сопирање сесии, намалување на кочница исчезнат, минимизирање warping,како и обезбедување на роторот долговечност. -На дупчиња роторот обезбедува вода и кал се разделија брзо при сопирање. Само летачкиот диск роторот презентирани од Страна на "Arashi". Параметар: Бренд:ARASHI Состојба:100% Резервни 100% Сосема Нов Материјал: Сопирање Област : 420 Нерѓосувачки Челик Превозникот Материјал : 6061-T6 Алуминиум Стил:Бран Лебди:Лебди Бои : Сребрена&Црна,Сребро&Злато Fitment: За KAWASAKI ZX6 R НИНЏА 2007-2015 За KAWASAKI ZX6 RR НИНЏА 2005-2006 За KAWASAKI ZX6 R ZX636 НИНЏА 2005-2006 За KAWASAKI ER6 F 2006-2015 За KAWASAKI ER6 N 2006-2015 За KAWASAKI VERSYS 650 2007-2014 За KAWASAKI ZX10 R НИНЏА од 2004 до 2007 година Пакет се Вклучени: 1 Парче Arashi Предни Диск Сопирачки 1 Парче Arashi Задни Диск Сопирачки Забелешка : Можете да не контактирате стапка која што би сакале да се стави на фактурата

Таа е поголема од информацијата

боја:
Злато Пред Задниот Дел, Црна Предни Задни
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Специјални Функции:
Мотоцикл Сопирачки Дискови Rotors Сет
Бренд Име:
ARASHI
Објектот Висина:
0000inch
Објектот Ширина:
0000inch
Објектот Должина:
0000inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Материјал Тип:
AISI 420 &AL 6061-T6
Година:
ZX636 НИНЏА 2005-5006
Име На Модел:
DBS034W+DBS026WB
Motobike Направи:
Kawasaki
Објектот Дијаметар:
30cm
Објектот Тежина:
3kg
боја:
црна,златна
Стил:
Лебдечки
Производи во категоријата