.

.

1Pcs 3D Метал VVT-I Автомобил Страна Фендер Задните Трупот Амблем Значка Налепница Decals за Volvo Nissan Ауди ФОЛКСВАГЕН Форд, Хонда, Тојота Jaguar

1Pcs 3D Метал VVT-I Автомобил Страна Фендер Задните Трупот Амблем Значка Налепница Decals за Volvo Nissan Ауди

DEN 74.00
DEN 87.36

Од стоката
Во магацинот


Карактеристики :
1.Материјал : Цинк Легура На Хром ;
Големина : 8.3*2,2 см /3.26*0.86 инчен
2.Никогаш нема да Избледи и Вода Доказ & 3 M Само Лепило! Не треба екстра лепак и други предмети.
3.Едноставен за инсталација, Без алатки потребни. може да се примени на било чиста рамна површина -возила, врати, поштенски сандачиња, стакло, метал, итн.
4.Исклучителна детали изработка , Лифт целокупната форма на автомобил на логото стил.Супер три-димензионални смисла , Видливи дебелина и текстура, сите метални материјали.
Како Да Се Инсталира :
1.Чиста и сува саканата локација(рамна положба)
2.Отстрани една страна од лепило,се држи и на задната страна од метал амблем.
3.Отстранување на другата страна од лепило,се држи на саканата локација на автомобилот.
4.Притиснете и амблем.
5.Оставете го сам, без миење во 48 часа.
Како да се отстрани :
Користи фен за коса да се загрее на налепница,потоа излупете исклучување на налепница лесно од автомобил.
Мерки на претпазливост :
1.Ве молиме да користите детергент за чистење на површината на целта пред лепење, хром значка мора да биде поставен на рамна површина.
2.Употреба на фен за коса да се загрее 3m лента малку.
3.Стап и да ја задржите вашиот автомобил не-се мијат во рок од 48 часа за да се постигне најдобар adhesiveness.
Пакетот вклучува :
1 x 3 D VVT-I Метал Налепница

Таа е поголема од информацијата

Тип На Објект:
Налепници
Тип:
Други 3D Налепница
Модел:
Animal Моделот
Бренд Име:
DSYCAR
Објектот Ширина:
2cm
Име На Модел:
C0567
категорија:
3D
Објектот Должина:
8cm
Вид На Налепница:
Автомобил Тело
Налепница Сместување:
Целото Тело
дизајн:
Животните
Пакување:
Не Се Пакувани
Материјал Тип:
Цинк Легура Хром
Производи во категоријата