.

.

Дигитални Училница документ камера визуелизаторот со HDMI VGA USB порт VE802AF

Дигитални Училница документ камера визуелизаторот со HDMI VGA USB порт VE802AF

DEN 10363.68

Од стоката
Во магацинот

Моќен обработка на слика функција на подобрување на квалитетот на наставата :
Слики разлика слика во слика
сегментација на преструктуирање, уредување на слики и така натаму. Извонреден технологија за препознавање
Eloam е сопственик на водечка OCR технологијата. Сите Круг на скенирање
Да се биде во можност да го скенира документи, податоци, записи, сертификати,
книги, 3 D реално објекти итн.
PDF конверзија
Скенирани Слики може лесно да се конвертира во PDF датотеки кои може да се провери на различни опрема.5 напојување, безбедност заклучување на функцијата
Формат за документи
PDF/ЗБОР/TXT
Формат на слика
JPG/TIF/PDF/BMP/TGA/PCX/PNG/РАС
Видео формат
AVI/WMV
Интерфејс
VGA, USB, CVBS, DC интерфејс, Инфрацрвен приемник заглавие
OCR
Повеќе од 180 видови на јазици
Ограничена Гаранција
12 Месеци
Системски Побарувања
Windows XP, Windows 2003, Vista, Win7, Win8, Win10
Обработка На Слика
Светлината, Контрастот, Острината, Сатурација, Гама, Ротација, Прикажување, итн
Пакет Содржина
Визуелна Водител, Далечински Управувач, CD-ROM, Презентација Подлога, USB-кабел, Корисниците Упатство

.
MJPG Висока стапка од стави.
Мерењето на пукање, брзо копирање
Автоматски го скенира по поставувањето на снимање интервал
време, драматично заштеда на време за скенирање поголеми
количини на датотеки и документи. Кориснички функција за снимање на Видео
Тоа може да се забележи progess на било која операција или демо за реално време екран кои се применуваат во лабораторија операција чекори, производ обука
и други демонстрации. Препознајте
ликови, табели, симболи; поддржани 180 јазици
и до 98% на признае стапка, директно се спаси како
Word/ Excel/ TXT/ датотеки по OCR.
Комплет со посебни Eloam наставата инструмент софтвер, ПАКЕТИ пакети се исто така достапни под различни развојни околини.

Таа е поголема од информацијата

Тип:
Flatbed Скенер
Скенирање Тип На Елемент:
CMOS
Длабочина На Боја:
24 Малку
Скенирање Широчината:
A4
Тип На Производ:
документ скенер
Скенирање Извор На Светлина:
Природна Светлина+LED
Времето на пазарот:
Март-13
Бренд Име:
eloam
Број На Модел На:
VE802AF
Оптичка Резолуција:
600dpi
Новина:
Нови
Интерфејс Тип:
VGA ,USB2.0
Брзина На Скенирање:
1S
Производи Статус:
Акции
Макс. Големина На Хартија:
A4
Производи во категоријата