.

.

2.7 Двојна Леќа Full HD 1080P Видео Рекордер Со G-Сензор Автомобил DVR FHD Преносни Автомобил Камера DVR LCD Дисплеј R310

2.7 Двојна Леќа Full HD 1080P Видео Рекордер Со G-Сензор Автомобил DVR FHD Преносни Автомобил Камера DVR LCD

DEN 2254.08

Од стоката
Во магацинот


R310 FHD Двојна Леќа 2.7" LCD Дисплеј Full HD 1080 P Преносни Автомобил Камера DVR Видео Рекордер Со G-Сензор Автомобил DVR
Спецификација
· LCD : 2,7 инчи
· Леќа : 170degree А+ одделение Висока Резолуција Широк Агол Леќа
· IR Ноќ Визија : поддршка
· Видео Резолуција : 1920*1080(1080 FHD)
· Фото Формат : JPEG
· Микрофон : Да
· Фото Резолуција : 12 M/10 M/8 M/5 M/3М/2 MHD/VGA/1.3 M
· Медиуми за Складирање : ТФ-картичка до 32 GB
· Задолжително Јазик : Англиски/Француски/Шпански/Германија/Италијански/Кинески/Руски/Јапонски
· Автомобил Плоча : Поддршка
· Паркинг Guard : Поддршка
· Движење Откривање : Поддршка
· Циклус На Снимање : Поддршка
· G-Сензор : Поддршка
· Интерфејс : AV-Out/USB/TF slot
· ТВ Излез : PAL/NTSC
· Датум На Прикажување : Да
· Аудио : Вграден микрофон/звучници
· Батерија : Вграден-во батеријата, 250m AH
· Упатство Јазик : Англиски/Поедноставен Кинески
· Подарок Кутија Големина : 31*8.2 cm
· Фреквентен : 50 HZ/60 HZ
Карактеристики
· Инфрацрвена Ноќ Снимач
· 1280*480 ("2 CH Record)/640*480(1 CH Record)
· Поддршка На G-Сензор
· Поддршка за Micro SD(До 32 G)
· Автоматско Круг Recoding
· Висока Дефиниција Лесна Не Излегуваат Во Јавноста Втората Камера
· Автоматско Сегментација Видео Спаси Опфатени
· Поддршка GPS Tracker Рекорд
· Поддршка за Micro SD(До 32 G)
· Видео Onekey Енкрипција
· USB 2.0 (ХС)
Пакет
· 1 x Автомобил Dvr
· 1 x Автомобил Полнач
· 1 x USB Кабел
· 1 x Упатство
· 1 x Заградата
Тежина : 800g
Големина : 15*15*10см

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
PolarLander
Рамки Во Секунда:
30
Собранието На Чекање:
Преносни Снимач
Батеријата:
Вграден-во
Интерфејс:
USB2.0,AV Надвор,Micro SD/ТФ
GPS logger:
Надворешни
OSD Language:
Германски,Кинески (Поедноставен),Јапонски,Руски,Кинески (Традиционалните),Шпански,Англиски,Француски,Италијански
Големина На Дисплеј:
2.7
Пиксели:
500Mega
Слики Сензор:
Преносни Снимач
Број На Леќи:
2
Макс Надворешна Меморија:
32g
Специјални Функции:
SD/MMC Картичка,Цикличното Снимањето,Led Дисплеј,Дигитален Зум,G-sensor,GPS Tracker,Dual Леќа,Циклус на Снимањето,Движење Откривање,Ноќ Визија,Микрофон,Време и Датум Екранот
Видео Формат:
AVI
Видео Кодот:
MJPG
Камерата Резолуција:
1920x1080
Агол На Гледање:
170°
Мемориската Картичка Е Потребно Reding Брзина:
Класа 10
Екранот Размер:
16
Екран На Допир:
No
Оригиналниот Пакет:
Yes
Траење На Батеријата:
/
Тип На Објект:
Автомобил DVR
Чипсет Производител:
/
200000899:
200003458,200003493,200003470,200003465,200003460,200003461,200003475
Производи во категоријата