.

.

LoRa интелигентни развој одбор, sx1278 радио спектар на фреквенции се шири спектар модул, 433MHZ безжична сериски порт

LoRa интелигентни развој одбор, sx1278 радио спектар на фреквенции се шири спектар модул, 433MHZ безжична сериски

DEN 2682.24

Од стоката
Во магацинот


Поддршка стандард LORAWAN протокол, поддршка на P2 P режим, стандардна 433 MHz, и да се обезбеди развој на податочни ПАКЕТИ
Истражување
голема функција
Поддршка LORA радио фреквенцијата на пренос
Дизајн на различни периферни интерфејси
Usb напојување, поддршка за хардвер reset
12864 OLED дисплеј
Обезбеди развој ПАКЕТИ, детални рутина
Lora безжична параметри
Стандард 433 бенд
Примање на чувствителност -140d Bm
Максимална емисија моќ 17d Bm
софтверски систем
Поддршка на стандарден LORAWAN протокол и поддршка на P2 P модел
Хардвер параметри
Интерфејс
2 сериски порти
2 АД
1 преземања и грешки
Напојување напонот
5 V DC
антена
3d B антена 433 M
Антена форма
IPX
ПРОЦЕСОРОТ
Stm32 L151
работна околина
Работна температура -30 - 85 C влажност 10% - 90%RH
Обезбеди детални информации за развој и развојот на рутини.

Таа е поголема од информацијата

Тип:
Безжичната
Бренд Име:
KEFU
Вид:
Надворешни
Преносот Го Оценувате:
.
Производи во категоријата