.

.

CLT-406S CLT 406 Компатибилен Тонер Кертриџ за Samsung Xpress SL-C410W C460FW C460W C410W CLP-365W CLP365W CLX-3305FW Тонер

CLT-406S CLT 406 Компатибилен Тонер Кертриџ за Samsung Xpress SL-C410W C460FW C460W C410W CLP-365W CLP365W

DEN 5882.00
DEN 6191.52

Од стоката
Во магацинот

CLT 406 S CLT-406 S CLT-406 406 Црна Цијан Жолта Магента Компатибилен Тонер Кертриџ за Samsung SL-C460 W SL-C460 FW SL-C463 W C460 W C460 FW C463 W Печатач
кога ставање цел ве молиме имајте во предвид областа вашиот печатач користење, така што бидете сигурни дека чипови верзија 100% во право за вас.
Пакување Содржина :
1 парче CLT-K406 S ЦРНА Ласерски Тонер Кертриџ
1 парче CLT-C406 S СИНОЗЕЛЕНА Ласерски Тонер Кертриџ
1 парче CLT-Y406 S ЖОЛТА Ласерски Тонер Кертриџ
1 парче CLT-M406 S МАГЕНТА Ласерски Тонер Кертриџ
Комп на tible со :
за Samsung CLX-3300, CLX-3305, CLX-3305 FN, CLX-3305 FW, CLX-3305 W, SL-C460 FW ,
за Samsung Xpress C460 FW ,
за Samsung Xpress C460 W, CLP-360, CLP-365, CLP-365 W, SL-C410 W,
за Samsung Xpress C410 FW, Xpress C410 W
Страница принос :
1. CLT-406 S Црна Боја тонер касети - околу 1.500 страници принос @ 5% Покриеност 2. CLT-406 S Синозелена Боја тонер касети - од 1.000 страници принос @ 5% Покриеност 3. CLT-406 S Магента Боја тонер касети - од 1.000 страници принос @ 5% Покриеност 4. CLT-406 S Жолта Боја тонер касети - од 1.000 страници принос @ 5% Покриеност
Кертриџ Тип : Компатибилен

Таа е поголема од информацијата

Тип:
Тонер Кертриџ
Компатибилен Бренд:
Samsung
Број На Модел На:
CLT-K406S CLT-C406S CLT-M406S CLT-Y406S
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Функција:
Компатибилен
Бренд Име:
DJLP
Кертриџ за Статус:
Целосна
Компатибилен Бренд:
Samsung
боја:
CLT 406 CLT-406 CLT406 Црна, Цијан, Жолта, Магента
Име на производ:
компатибилен Samsung CLT-406 тонер кертриџ
сертификација:
ISO9001, ISO14001,CE, STMC
Страница Принос:
Б.К
КК Тестирање:
100% тестирање пред пратката
Објектот:
CLT K406S CLT C406S CLT M406S CLT Y406S
со чип:
Yes
со тонер во прав:
Yes
Се користи во печатари:
За SAMSUNG CLP-360/ 365/ 365W/ CLX-3305/ 3305W/ 3306FN
квалитет:
одделение А
Производи во категоријата