.

.

Arkbird Висока Добивка 5.8 G 5.8 GHZ Двојно Biquad Антена за Долга Низа FPV/ WiFi Антена -12DB (RP-SMA) За предавател и приемник

Arkbird Висока Добивка 5.8 G 5.8 GHZ Двојно Biquad Антена за Долга Низа FPV/ WiFi Антена -12DB (RP-SMA) За

DEN 854.40

Од стоката
Во магацинот

8 GHz Двојно Biquad Антената е 12dbic насочен антена погоден за FPV долгорочен систем.
(3) избор на Материјали и дизајн оптимизација : конечниот преглед, материјали и фидер имаат поминато повеќе од 10 пати на тест и тие се најдобри еден избран од достапните материјали.Па ефикасност може да биде обезбедена на највисоко ниво. Покрај тоа, SWR на повеќето други антени се само помалку од 1.
(5) Arkbird 5. Но, големината грешка на Arkbird Антена направени од страна на машината е во рок од 0.8 GHz двојно biquad антена дизајн биле донесени растојание продолжување тест.

Таа е поголема од информацијата

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Број На Модел На:
Arkbird 5.8 G Двојно Антена Biquad
РК Делови и Accs:
Антени
Надградба На Делови/Додатоци:
Адаптер
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
За Возило Тип:
Авионите
Големина:
As description
Алатка Материјали:
Лепење
Бренд Име:
uuustore
Технички параметри:
Вредност 2
Материјал:
Метал
Производи во категоријата