.

.

1PCS Digispark Kickstarter Развој Одбор ATTINY85 Модул USB

1PCS Digispark Kickstarter Развој Одбор ATTINY85 Модул USB

DEN 91.00
DEN 108.48

Од стоката
Во магацинот


1 PCS Digispark Kickstarter Развој Одбор ATTINY85 Модул USB
Опис
1. Поддршка за IDE 1.0+ (OSX/Win/Linux). 2. Напојување преку USB или Надворешен Извор - 5v или 7-16v (автоматски избор).
3. On-board 150ma 5 V Регулаторот.
4. Вграден-во USB (и сериски debugging).
5. 6 I/O Иглички (2 се користи за USB само ако вашата програма активно комуницира преку USB, во спротивно можете да го користите сите 6 дури и ако сте програмирање преку USB).
6. 8k Флеш Меморија (околу 6k по bootloader).
7. I2 C и SPI (vis користејќи го свое).
8. PWM на 3 пина (повеќе можно со Софтвер PWM).
9. ADC на 4 пина.
10. LED диоди и Тест/Статус на LED .

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
ARTOU
Тип:
Регулатор На Напон
Состојба:
Нови
Примена:
компјутер
Број На Модел На:
attiny85
is_customized:
Yes
Производи во категоријата