.

.

10pcs 10W 5% 33 39 47 51 56 ohm Р Керамички Цемент Отпорник / Пасивен Отпор Компонента

10pcs 10W 5% 33 39 47 51 56 ohm Р Керамички Цемент Отпорник / Пасивен Отпор Компонента

DEN 123.84

Од стоката
Во магацинот


Добредојдовте на нашата Продавница !!!
10pcs 10 W 5% 33 39 47 51 56 ohm Керамички Цемент Отпорник / Пасивен Отпор Компонента
Карактеристики : 1. Издржлив и едноставен за инсталација 2. Многу удобен и практичен 3. Висока прецизност и стабилност 4. Автоматско вметнување е применливо 5. Многу популарни меѓу електронски љубители 6. Многу тип на метал филм отпорници избрани,може да ги исполни вашите различни побарувачката. Опис :

Таа е поголема од информацијата

Отпорот:
33, 39, 47, 51, 56
Температурата Коефициент:
Други
Номинална моќност:
Други
Температурата На Работа:
Други
боја:
Сина,Бела
Пакет Тип:
Throught Дупка
Технологија:
Cermet
Број На Модел На:
33 ohm-56 ohm
Состојба:
Нови
is_customized:
Yes
Отпор Толеранција:
5%
Тип:
керамички цемент отпорник
Производи во категоријата