.

.

Звук Светлина Контрола на Реле Модул Вклучете го Одложи Сензор Прилагодливи 5V 12V 24V

Звук Светлина Контрола на Реле Модул Вклучете го Одложи Сензор Прилагодливи 5V 12V 24V

DEN 221.00
DEN 306.72

Од стоката
Во магацинот

Бидете сигурни дека photoresistor е завиткан црна лента (мет тип отворен тип, исклучете го светлото за контрола на функцијата пред пуштање во употреба на истоветна) 2. За да го исклучите светлото за контрола на функција, се користи директна селотејп да се покрие photoresistor. Микрофон слика и заварување со photosensitive отпорник само за демонстрација цели, со цел да се избегне мешање на реле исклучите микрофонот звук, ефикасна испорака на производи со продолжување кабел. Активирањето изгледа одлично, да се одложи точката претседател, мала точка одложување на звук, ќе бидат пониски, тестот е многу едноставна за гас сензор дува на, предизвика одложување е, секако, многу повеќе отколку што зборуваме.Опис на производот Нашите најнови! Звучни и светлосни контрола / реле се префрлите од гласовен модул, сите мрежата на еден звук чувствителност / чувствителност интензитет / прилагодливи одложување 1-60 S вкупните перформанси на целата, супер стабилна! Answer : ___________________________ Note : бебе плоча со црвена и зелена, ние не го прифати изборот, случаен испорака. Правец на стрелките на часовникот како на слабо светло (што е потемна, со цел да се повлече) и спротивната насока на светлината станува се посилна. Светлината интензитет бенд прагот : приближно 10-10000 Lx прилагодливи. Модул параметри : напон : 5-30 V ( исклучување од напојување кога 6 Vd shorting капа, се сеќавам! Погрешниот избор може да изгори на модул) Опсег на звучниот интензитет : за 10-90 d B прилагодливи. Посебна Забелешка : Неодамна, купувачи се каже следниве прашања 1 : Нестабилност пати Одложување, овој модул се одложи капацитивни празнење одложување, одложување должина целосно се предизвикани од звукот на capacitor товарење и растоварување одлуки. Гласот / звук и светло за контрола на Факултативниот : Можете да користите само на глас, звук и светлина контролна функција, исто така може да се користи во исто време. Интензитетот на светлината праг 10-10000 LX прилагодлива чувствителност (повеќе или помалку еквивалент на полно црна за сончеви половина ден во сенка на светлината опсег) 4.

Таа е поголема од информацијата

Број На Модел На:
Звук Светлина Контрола На Реле Модул Се Префрлите
Бренд Име:
TCAM
Тип:
звучен сензор
Материјал:
Мешавина
Излез:
Префрлување Трансдуцерот
Теорија:
реле префрлате
Употреба:
реле префрлате
Производи во категоријата