.

.

Лицето Сликарство Тетоважа на Телото Бојата Масло ликовна Уметност ноќта на Вештерките Партија Фенси Убавина Шминка на Лицето Paint Tools LL2

Лицето Сликарство Тетоважа на Телото Бојата Масло ликовна Уметност ноќта на Вештерките Партија Фенси Убавина

DEN 97.00
DEN 130.08

Од стоката
Во магацинот


Функција :
случај на професионална шминка уметници со бои им се потребни за било кој тип на уметнички шминка и специјални ефекти во боја. Овие дебели, крем тонови беспрекорно ја покрива кожата. Боите може да биде лесно да се засенчени заедно за да се добие широк спектар на ефекти, во зависност од количината применува. Тие, исто така може да се користи и како партија и празник шминка за деца.
Кога ќе Смена .ве молиме да користите Чистење со вода или Масло Чистење .
Кога температурата е висока, производ ќе се појави да имаат траги на вода, Припаѓаат на нормален феномен,ве Молиме остатокот увери дека употребата на, ова нема да влијае на квалитетот на производите
Потребни СОСТОЈКИ :
Paraffinum liquidum (Минирани Масло), Isononyl Ison -
onanogate , Cera Alba (восок) , kaolin , Caprylic /
Capric Триглицериди , Trickydodecyl Цитрат,
Стеарат , Distarch Фосфат , Syntheic Восок
Trihydroxystearin , Disteardimonium Hectorite
Пропилен Карбонат.
[+-Мика ,Калциум, Натриум Borosilicate ,Силициум , Talc,
Едб Оксид , Кп 12085 црвено 36 ) , cl 15850 ( црвена 6
Црвено езеро , Кп 15985 ( жолта 6 езеро , Кп 19140
Жолта езера , Кп 42090 сино езеро , Кп 45380
Црвено 22 езеро , Кп 45410 црвена 28 езеро , Кп 73360
Црвено 30 езеро , Кп 75470 carmine , Кп 77000
Алуминиумски прав , Кп 7700 ( ultramarines) , Кп
177120 barium сулфат ,Кп 77288 ( Хром
Оксид Зелените) , Cl 177289 ( Хром Хидроксид
Зелена ), Cl 7740 (Бронза во Прав , Кп 77491 (lron
Оксиди), Cl 77492 )lron Оксиди ),Cl 77499 ( lron
Оксиди) , Cl 77510 (Femic Ferrocyanide),Cl 77742
(Манган виолетова) , Cl 77891 ( титаниум диоксид)].
Нето тежина : 12g

Таа е поголема од информацијата

Тип:
Телото Боја
Состојка:
safe
НЕТО-WT.:
12g
Број На Модел На:
Телото Боја
Бренд Име:
IMAGIC
Количина:
1
Производи во категоријата