.

.

Нови Брзо Ослободување L Плоча Заградата Зафат За Nikon D7500 D7200 D7100 D7000 D5600 D5500 D5300 D5200 D3400 D3300 D750 D500 D4s D5

Нови Брзо Ослободување L Плоча Заградата Зафат За Nikon D7500 D7200 D7100 D7000 D5600 D5500 D5300 D5200 D3400

DEN 216.00
DEN 239.52

Од стоката
Во магацинот


MPU105 Брзо Ослободување L Плоча Заградата Зафат За Canon Nikon, Sony Pentax Panasonic Fujifilm Олимп Камера
Универзална Брзо Ослободување L плоча (Arca Швајцарската одговара)
направен од алуминиум со гума баласт
Тоа не вклучува Ballhead.
Карактеристики :
Оваа Брзо Ослободување L Плоча за сите Benro Ballhead.
Safe Завртка инсталиран во двете страни за да се спречи пад на камерата со несреќа.
Може да ја промените локацијата на завртка за да ги собере различни камери.
Оваа Брзо Ослободување L Плоча Систем е дизајниран да биде компатибилен со другите бренд брзо ослободување системи.
Погоден за повеќето топката глави.
Изграден со одлични материјали, нуди исклучителен квалитет.
Материјал : Метални Легури
Боја : Мет Црна
Должина : 75mm (висина) x 110mm (должина) x 39mm (ширина)
Ширина : 39mm (universal ширина на Arca-Швајцарскиот Стандарден QR плочи).
Монтажа Навој Дијаметар : 1/4" (на завртката големина која поврзување на QR плоча и камера)
Компатибилност : Arca-Швајцарски Стандард
Ве молиме имајте во предвид :
Кога камерата не може да го користи L заграда, камерата страна слот не може да се пристапи. Ви благодариме.
Компатибилен Со :
Сите Arca-Швајцарскиот стандарден брзо ослободување плочи, вклучувајќи Benro / Arca Швајцарската / Markins / РПС / Кирк / Wimberley / SUNWAYFOTO и др.
Пакетот Вклучува :
1 X Брзо Ослободување L Плоча со 1/4" Завртка
Тоа не вклучува Камера, tripod Ballhead.

Таа е поголема од информацијата

Број На Модел На:
/
Бренд Име:
SONOVEL
Големина:
/
Материјал:
Алуминиум
Пакет:
No
Производи во категоријата