.

.

12mm Двојно се Намали Волфрам Карбид Ротари Датотека Брус 6.35 mm месо тело Метал Мелење

12mm Двојно се Намали Волфрам Карбид Ротари Датотека Брус 6.35 mm месо тело Метал Мелење

DEN 354.00
DEN 505.92

Од стоката
Во магацинот

Ова вклучува пакување, внесува, прирачници итн.Нормално.
-Лесен за употреба, безбедна и сигурна, може да го намали трудот интензитет, подобрување на работната средина. На поштарина и пакување на плаќање НЕМА да бидат вратени. Ако нема одговор во рок од 24 Часа(работен ден) , ве молиме проверете на спам во вашата пошта кутија.
-Долг живот, издржливост е 10 пати поголема од високо-брзински челик алатка за сечење, 200 пати повисока од мали мелење тркала. Контактирате за Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно да ни e-mail.
-Висока ефикасноста на производството, обработката ефикасност е неколку пати повисока од датотека, речиси 10 пати повисок од мали тркала труп.Ние ќе ви одговори што ПОБРЗО.Карактеристики :
-100% квалитет и сосема нов.35 mm (1/4 инчи)
-Месо тело Должина : 45mm
-Цврстина : до 70 HRC
Пакетот вклучува :
1 x Карбид Ротари Датотека
Испорака Детали за Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 5 работен ден од Кина Пост Воздухопловната или e Packet по плаќањето е јасно. Ние нема да бидат одговорни за испорака или за осигурување на трошоците настанати во враќањето точка назад кон нас. Доаѓањето време зависи од некои фактори и различна област : Оваа табела само што нудат референца на пристигнување време, не значи дека ние испорака до сите од горенаведените земји. Нашата цел е да се обезбеди највисоко Ниво Услуги на Клиентите , нормално, па ние ќе се обидеме потрудиме да го реши секој проблем.
Answer : ___________________________ Note :
-Главно се користи во пневматски или електрични-управувано алатки, брзината е генерално 6000-50000 менува бројот на вртежи/мин, клип позитивно при користење, мелење сечење на владата е подобро, се избегнува reciprocating сечење. Ве молиме DONOT остави негативен или неутрален повратни информации доколку не сте се примен објект, бидејќи имаме споменато превозот време постојано.

Таа е поголема од информацијата

Обликот:
DX1210M635, AX1225M635, GX1225M635, CX1225M635, FX1225M635, EX1220M635
Број На Модел На:
6.35 mm месо тело
Тип:
Карбид Burrs
is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Металугрија
Датотека Намалување Тип:
Двоен-намалување на
Материјал:
Карбид
Бренд Име:
MISSDEMO
Забите тип:
Среден-заби
Производи во категоријата