.

.

SAFEVIEW D2S D2R ДОВЕДОА Автомобил D1S D3S D4S D4R Фарови Светилки 4000LM 36W 6000K 12V МИНИ Големина на Автомобил/мотоцикл главата светилка Додатоци

SAFEVIEW D2S D2R ДОВЕДОА Автомобил D1S D3S D4S D4R Фарови Светилки 4000LM 36W 6000K 12V МИНИ Големина на Автомобил/мотоцикл

DEN 1088.00
DEN 1727.52

Од стоката
Во магацинот


- Не стави на возач полето подолу или под греење или движење на компонентите внатре во моторот за замрзнување. Само Plug & Play
Нема Мешање на Радио
Без одлагање да светне
Мини дизајн,многу полесно да се инсталира,и погоден за повеќето автомобили,не треба да се отвори дупка на прашина маска,нема потреба од замена на оригиналниот печат капак.
Топлината тоне се покриени со издржлив и лесен Алуминиум.
- LED светлосен интензитет е многу висока додека вклучен.
- Кога инсталирање на V1 LED фарови, ве молиме да се осигура дека температурата на претходно инсталирани сијалица има доволно ладење.
Внимание - Пред инсталирањето на V1 LED фарови, ве молиме да се осигурате дека светлата не се оштетени или скршени ,што се и не се паднати на земја. Ова ќе предизвика возачот да се прегрее и да предизвика LED да не функционираат.
Предупредување
- Режач тело и ВОДЕНА површина може да достигнат многу високи температури.

Таа е поголема од информацијата

Емитуваат Боја:
6000K
Lumens:
880, 881, H7, H4 9003 HB2, H8 H9 H11, 9005 HB3, 9006 HB4, H1, D1S D2S D3S D4S
Тип На Објект:
Извори На Светло
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
36W
Автомобил Марка:
за toyota,за хонда,за benz,за bmw,Погоден за сите автомобили
Извор На Светлина:
LED
Бренд Име:
saFEVIEW
Автомобил модел:
Погоден за 99.99% Автомобили
Лер Зрак Тип:
место
Напон:
12V
Чип Собранието Тип:
CSP
автомобил фарови:
D1S D2S D3S D4S LED автомобили осветлување сијалица
моќност:
36W/pc,72W/set
Температура:
6000K
Лумен:
4000LM
чип:
За Флип ЧИП
Напон:
DC11V-30V
Led количина:
6pcs LED по сијалица
Работна температура:
-40-+90 степен
Животен век:
50000hours Водоотпорен
Производи во категоријата