.

.

J03-04A прецизност manual притиснете / страна повлече удар,Максимална стегање висина 175mm,Номинален притисок 4KN Рачна Машина за Дупчење

J03-04A прецизност manual притиснете / страна повлече удар,Максимална стегање висина 175mm,Номинален притисок

DEN 4800.00

Од стоката
Во магацинот


J03-04 A прецизност manual притиснете / страна повлече удар,Максимална стегање висина 175mm,
Номинален притисок 4 KN Рачна Машина за Дупчење
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Спецификација :
Име : Прирачник притиска машина
Модел : J03-04 A
Номинален притисок : 4 KN
Висина : 120mm
Максимална стегање висина : 175mm
Максимална патување : 34mm
Длабоко грло : 65mm
Големина : 14 * 20 * 37cm
Тежина : 14 KG
J03 серија на рачни преси се мали печат опрема за часовници и часовници, инструменти, електроника, накит, патентите, хардвер и облека, чевли и капи и други индустрии, на работното парче може да биде дупчење, виткање, возбудлив и притиснете и други процеси.
Машината структура е светлина, висока ефикасноста на производството. Затворање на висината и мозочен удар должина се прилагодливи за леснотијата на користење.

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
ZJMZYM
Извор На Енергија:
Механички
CNC или Не:
Нормално
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
J03-04A
Број На Производ:
FC926
Име на производ:
Прирачник притиска машина
Модел:
J03-04A
Номинален притисок:
4KN
Висина:
120mm
Максимална стегање висина:
175mm
Максимална патување:
34mm
Длабоко грло:
65mm
Големина:
14 * 20 * 37cm
Тежина:
14KG
Производи во категоријата