.

.

РК Летало со 0.3 MP Камера за Hubsan X4 H107C 2.4 G 4CH 6 Оска РК Quadcopter Жиро Летало Црно-Црвена Играчки RC Хеликоптер Топла

РК Летало со 0.3 MP Камера за Hubsan X4 H107C 2.4 G 4CH 6 Оска РК Quadcopter Жиро Летало Црно-Црвена Играчки

DEN 2043.00
DEN 2961.12

Од стоката
Во магацинот


РК Летало со 0.3 MP Камера за Hubsan X4 H107 C 2.4 G 4 CH 6 Оска РК Quadcopter Жиро Летало Црно-Црвена Играчки RC Хеликоптер Топла Продажба
Карактеристики :
100% сосема нов и Висок квалитет
Нови РК quadcopter со камера за hubsan x4 h107c
Најновите 6-оската контрола на летање систем со прилагодливи жиро чувствителност
Дозволи супер стабилен лет
Лесни воздухопловни конструкции со убаво издржливост
4-начини флип (лево,десно,напред,назад)
Полнење преку USB-кабел овозможува да ја полните со компјутер.
Летање и внатрешна и надворешна способност
Заштита поклопецот е, исто така, се достапни( не се вклучени,треба цел одделно)
Спецификации :
Објектот Име : за Hubsan X4
Моторот (x4) : Coreless Мотор
Фреквенција : 2.4 GHz со 4 канали
Батерија : 3.7 V 380m Ah
Лет Време : околу 7 минути
Време на полнење : 40 минути
Камера : 0.3 ПРАТЕНИК
Предавателот : 2.4 Ghz, 4 канали
Снимање на видео Модул : вклучени
Мемориска Картичка : Микро SDHC(исклучен)
Режим тип : Mode 1 (десната рака гас)
Одговара Век : 14+
Боја : црно-црвена
Wheelbase : 95mm
Трупот на авионот Големина : 80 x 80 x 35mm
Пакет големина : 355 x 88 x 180mm
Нето тежина : 262g
Пакет тежина : 520g
Пакетот Вклучува :
1 x Quadcopter со камера
1 x Далечинска Контрола
1 x USB Кабел за Полнење
4 x резервни Ножеви
1 x Li-Po Батерија
1 x Проп Заштитник
1 x Мали Spanner
1 x упатство
Напомена :
Има мало боја аберација помеѓу производот и на слика.

Таа е поголема од информацијата

Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечински Управувач,Модел
Воздушна Фотографија:
No
Гаранција:
no
Бренд Име:
Hubsan
Контролор На Батеријата:
не вклучуваат
Предупредување:
Да се чува далеку од оган и вода
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Возраст Опсег:
> 14 години
Пакетот Вклучува:
USB Кабел,Оригинална Кутија,Камера,Оперативни Инструкции,Батериите,Далечински Контролер
Материјал:
Пластични
Акција Време:
Околу 7 минути
Време На Полнење:
40 минути
Димензии:
Трупот На Авионот Големина
Полнење Напон:
3.7 v 380mah
Контрола На Канали:
4 Канали
Контролор На Владата:
MODE1
Извор На Енергија:
Електричен
Број На Модел На:
VZKR6052
Далечинска Контрола:
Yes
Далечински Растојание:
no
Приклучоци Тип:
USB Кабел за Полнење
Моторни:
Brushless Мотор
Пакетот Вклучува:
4 x резервни Лопати,1 x Проп Заштитник,1 x Мали Spanner
Моторот (x4):
coreless мотор
Фреквенција:
2.4 GHz со 4 канали
Камерата:
0.3 ПРАТЕНИК
Снимање На Видео Модул:
Вклучени
мемориска картичка:
Микро SDHC(исклучен)
Нето тежина:
262g
Производи во категоријата