.

.

4S 40A 12.8 V 14.4 V 18650 LiFePO4 батеријата заштита одбор/ литиум железо BMS со Рамнотежата

4S 40A 12.8 V 14.4 V 18650 LiFePO4 батеријата заштита одбор/ литиум железо BMS со Рамнотежата

DEN 210.72

Од стоката
Во магацинот

4 V 40 A литиум железо батеријата заштита одбор (со наплата на функција -АВТО Обнова) поле на примена : Погоден за номинален напон 3. Пакет Содржи : 1* Li Fe PO4 Одбор. Растојанието помеѓу батеријата пакет и заштита одбор треба да биде краток, како е можно и главниот треба да биде толку дебела што е можно. Забелешка 2 : Поврзување 0 V, 3.
3, Кога заварување на батеријата за прв пат, не поврзувајте никаков излез и опрема за излез.2 g (Балансирана Издание) напон на Полнење : 14.4 мм (Балансирана Издание) Производ Тежина : 9. Ако сè уште не може да ја започнете, ве молиме контактирајте со нас на прво место.6 V железо-литиум батерии (вклучувајќи 18650, 26650, литиум полимер батерии, не постои ограничување за големина) Производ Големина : 44*55*3. Ова е Рамнотежа верзија! Забелешка 1 : успешен старт на вежба бара четири 15 C-20 C моќ батерии, или осум 10 C-15 C моќ батерии (обичните 18650 не може да започнете вежба! ! !).4 V - 16 V Постојано испуштање струја (горната граница) : 40 A (Ако ладење на животната средина не е добро, се намали товарот тековната употреба) Континуирано полнење струја (горната граница) : 20 A Standard Edition : Погоден за производство на електрична вежби со почеток тековната помалку од 80 A и моќ помалку од 200 W.2 V, полн напон 3. За некои корисници со сиромашните електронски фондацијата, ве молиме да се објасни : Дали не се меша добро батеријата и лоши батеријата заедно! Капацитетот/внатрешна отпорност од 4 батерии треба да биде што е можно поблиску (3 добра батерии + 1 лоши батеријата = 4 употреба на батеријата ефект).2 g (Standard Edition), 10. Не намерно краток спој. Балансирана верзија : Погоден за производство на електрична вежби со почеток струја на 80 A или помалку и моќта на 200 W или помалку, со избалансиран полнење функција.4 мм (Standard Edition), 45*60*3.4 V во строга согласност со дијаграмот.

Таа е поголема од информацијата

тековната:
Рамнотежа Верзија
Број На Модел На:
4S 40A 12.8 V 14.4 V 18650 LiFePO4 батеријата заштита одбор
Бренд Име:
Heltec Автоматизација
Додаток Тип:
Батеријата Додатоци
Производи во категоријата