.

.

SOP8 SOIC8 SO8 да DIP8 Широка Тело Програмирање Штекер Теренот 1.27 mm IC Тело Ширина 5.4 mm 209mil Тест Адаптер Горат во Штекер

SOP8 SOIC8 SO8 да DIP8 Широка Тело Програмирање Штекер Теренот 1.27 mm IC Тело Ширина 5.4 mm 209mil Тест Адаптер

DEN 181.00
DEN 191.04

Од стоката
Во магацинот


.
Функција :
* 100% сосема нов и висок Квалитет и duarable
* Тестирани пред превозот
* Лесен за употреба
* * * Техничка помош и datasheet се достапни ако треба .
* ние сме на оригиналниот производител и добредојде некој да биде нашата дистрибуција агенти
* Професионална производителот во сите видови на IC чип тестирање приклучоци и адаптери.
Повеќе Количини со ПОНИСКА ЦЕНА!
* Повеќе видови на приклучоци и адаптери за e MMC , e MCP , СОП , SSOP , TSSOP , QFP , QFN , BGA , SOT , MSOP , DFN и да ги прилагодите на дизајн , за кориснички приклучок и повеќе информации за производот детали , ве молиме да бидат слободни да контакт .
Спецификација и Димензија :
* Тип : Тест & Програмирање Приклучок ( со пхб )
* Пакет : SOP8 , SOIC8 , SO8
* Pin теренот : 1.27 mm
* Pin Грофот : 8 пина
* Применливи IC тело ширина : 5.4 mm ( 209mil )
ANDK Thoery живот : 20,000 пати(Механички) HMILU Thoery живот : 5,000 пати(Механички) ANDK Температурата на работа : -55~+175
Пакетот Вклучува :
* SOP8(20)-1.27 адаптер 1 парче
ANDK Thoery живот : 20,000 пати(Механички) ANDK Температурата на работа : -55~+175
HMILU Thoery живот : 5,000 пати(Механички)

Таа е поголема од информацијата

боја:
HMILU, ANDK
Број На Модел На:
567888
Тип:
Тест & Програмирање Приклучок ( со пхб )
Пакет:
SOP8 , SOIC8 , SO8
Pin Теренот:
1.27 mm
Pin Count:
8 пина
Применливи IC тело ширина:
5.4 mm ( 209mil )
Структура:
Отворете Врвот
Контакт Сила:
18g По pin (Нормално)
Работата Сила:
Макс 1.0 kg
ANDK Thoery живот:
20,000 пати(Механички)
HMILU Thoery живот:
5,000 пати(Механички)
Производи во категоријата