.

.

CE одобрено AIRWREN A3 т риза печатење машина fand различни ткаенини, t-shirt печатач за продажба

CE одобрено AIRWREN A3 т риза печатење машина fand различни ткаенини, t-shirt печатач за продажба

DEN 95520.00

Од стоката
Во магацинот

Печати погодно и сува веднаш.но, ние не може апсолутно да се избегне случајно оштетување во транзит,ако тоа било предизвикано
прашање,ве молиме контактирајте со нас и да соработуваат со нашата служба за одржување. Тоа е комбинација брзо брзина на печатење и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност. Надвор од една година, само за полнење на трошоците . Haiwn Текстилни печатач само печатење на текстил, како Т-маица? Може исто така печати на цврсти материјали, како телефонот случај,кожа, акрилик, пенкало и сл. по промената да се пополни во еко растворувач мастило, печатач, исто така може да се печати на телефонот случај, пенкало, гитара зема,топче за голф, кожа, акрилик, итн. Нашите маица печатење машина има 5760 * 1440 dpi резолуција и 6 печатење во боја селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет.Ако не сте задоволни со нашата печатач во рок од 7 дена откако ќе ја доби печатач,можеме да го прифатиме враќање машини, под услов на
без употреба и не влијае на нашата средно продажба,но треба да го извести продавачот и да се постигне договор однапред.Во која бои за текстил можат да се отпечатат? Производство на текстил печатач може да се печати на сите видови на бои за текстил.каде може да се купи резервни делови и мастила? Нашата фабрика исто така, обезбеди резервни делови и мастила,можете да купите од нашата фабрика директно или други добавувачи во вашиот локален пазар.25 ml мастило може да ги поддржи да се печати A3 целосна големина на сликата. Поради машина во пријавата мора да користите специјална мастило за печати ја главата само гаранција за добра состојба при купување, По користење на
мастило ,на блокирање на млазницата, пумпи и додатоци се применува , или на главниот одбор изгорени кога чистење млазницата во погрешен начин, тие се
не е во рамките на опсегот на бесплатно гаранција.Ние нудиме една година гаранција :
Сите делови (освен печати ја главата ,мастило пумпа и мастило касети) прашања за нормална употреба, ќе обезбеди нови
во рок од една година (не вклучува превозот на трошоците).

Таа е поголема од информацијата

Почетен Датум:
До 2015
Хартија Храна Режим:
Авто
Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 големина фото)
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Број На Модел На:
AR-T500 печатач
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 големина фото)
Стил:
боја
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Внатрешна Меморија:
Никој
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Тип:
Инкџет
Бренд Име:
airwren
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Големина:
770*710*620mm
Употреба:
т кошула печатач
Употреба:
tshirt печатач
мастило:
т-маица печатење машина мастило
Ceritfication:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
димензии на печатење:
A3
печати на чекање:
CMKYWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Бруто тежина:
55kg
Гаранција:
една година
Медиуми:
маица ,крпа,текстил,итн..
Производи во категоријата