.

.

ЕДИНИЦА UT352 Звук Лост Метар Лесно Да се Носат Бучава 30~130db Max/мин Lcd заднинско Осветлување Висока Аларм Податоци за Најавување

ЕДИНИЦА UT352 Звук Лост Метар Лесно Да се Носат Бучава 30~130db Max/мин Lcd заднинско Осветлување Висока Аларм

DEN 4506.00
DEN 6008.16

Од стоката
Во магацинот

За царината, што го поддржува за да обезбеди производите информации и КОМЕРЦИЈАЛНА ФАКТУРА, но ние нема да се плаќа данок или јасно царинските за вас. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и ние не ќе ја прашање ќе враќање на парите или замена.707 Vrms целосна скала;Излезна отпорност : околу 600Ω √ √ DC : 2 Vrms целосна скала; 10m V/d B; Излезна отпорност : околу 100Ω √ √ Податоци се Одржи √ √ √ Автоматско Исклучување √ √ √ Индикација за слаба Батерија √ √ √ MAX Режим √ √ √ МИН Режим √ √ √ Висока Аларм √ √ Пониски Аларм √ √ Аналоген Бар График 30~130d B √ √ Складирање на Податоци 63 LCD заднинско Осветлување √ √ √
Информации ве молиме : батеријата не вклучуваат!
За нас
Уни-Тренд Технологија Ограничена е еден од водечките Тестирање и Мерење решенија на услуги во Азија, а престиж тест метар бренд во Кина. Сите вратени предмети мора да биде во оригинално пакување и мора да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање.
Испорака детали Предмети се превозот од Кина, постојат околу 3 работни денови за нас да пакет и 10~45 oversea превозот дена. Уни-Трендот во моментов е развивање тест метри и инструменти во модерно дизајниран до 50.
Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно . Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена.5 d B Фреквенција 31.000 квадратни метри објектот се наоѓа во Songshan Езеро Националниот High-Tech Индустриска Развојна Зона, Dongguan Градот. Со овој нов објект, Уни-Тренд е способна целосно да ги снабдуваме производи бара од сите низ светот. Тоа се применува на животната средина бучава мерење, машини опрема за мерење на бучава и архитектонска акустика-мерење.

Таа е поголема од информацијата

Мерен Опсег:
30~130dB
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
UT352
Бренд Име:
ЕДИНИЦА
звук метар:
dbx
мерење децибели:
единица ut61b
единица:
тестер
Производи во категоријата