.

.

( 100 компјутери/многу) 50C KSD301 Нормално Отворен Термостат, Switch Температура, БЕЗ 50 целзиусови степени, Bimetal Диск.

( 100 компјутери/многу) 50C KSD301 Нормално Отворен Термостат, Switch Температура, БЕЗ 50 целзиусови степени,

DEN 2832.00

Од стоката
Во магацинот

Ве молиме избришете спроведување силикон маснотии да се сетилните површина со цел да се осигура дејството на температурата сензори.
Ro HS Согласност. И за оние кои се користат во коло на не повеќе од 10 A струја, ве молиме, изберете ја води со corss-дел површината на бакар core паѓа во рамките 0.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.
Количина : многу од 100 парчиња. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.
Акција Тип : N.Никогаш не колапс ,се олабави или деформира врвот на покрие површина за време на инсталацијата со цел да се избегне какво било влијание на неговата ефикасност. поради временската зона разлики, ние не може веднаш да ти одговорам, но ние и ветуваме да ти одговорам во рок од 24 часа. Овие трошоци се на купувачот одговорност.5-1mm2 за конекција. Тип ( Нормално Отворен, Прекинати )
Акција температура : 50+-3 целзиусови степени, Ресетирање на температура : 35+-5 степени целзиусови степени.Ве молиме имајте на земјоделска фирма со инсталација површината на controleed апаратот кога се инсталира.
Карактеристики :
Стабилизирана перформанси, висока прецизност температура контрола ,мал дел, светлина, висока сигурност, и малку пречки за безжични ,итн.
KSD301 Серија Термостат ( Автоматско Ресетирање ).
мерки на претпазливост :
1.
100% Нови, Никогаш Не Се Користи.5 mm за конекција.За производи кои се користат во коло на не повеќе од 5 A струја, ве молиме, изберете ја води со пресек на површината на бакар core паѓа во рамките 0.Никогаш не infiltrateany liqiud во термостат, ниту, пак, над притиснете за да попуштат на школка, без промена на обликот на надворешните инсталации терминал на слободна волја .

Таа е поголема од информацијата

Тип На Објект:
Прекинувачи
Тип На Прекинувач:
Температурата Се Префрлите
Карактеристики:
.
Број На Модел На:
TSW-301K/50C-100
сертификација:
ROHS
Гаранција:
.
Производи во категоријата