.

.

1.2 инчен 32-милиметри памук webbing топла дизајн шарени памучни ленти за продажба

1.2 инчен 32-милиметри памук webbing топла дизајн шарени памучни ленти за продажба

DEN 2640.00

Од стоката
Во магацинот


Нежно Потсетување :
Ве молиме оставете го реден број за кој ви се потребни,како 015,
или ние ќе ги испрати по случаен избор,ви благодариме!
Стил : обична grian, мрачно, жакард,крстот жито, twill, ребрести, herringbone, chevron, пике, лежиште, overlock работ, комбо боја, виножито, tabby, grossgrain, argyle, Gallo лента, цик-цак, маскирна, стан и многу други стилови.
Примена : облека, чанти, ранци, suitcases, luggages, декорации, метална & пластични опрема, мажите појас, seatbelt, појасот, пет поводник, riggers појас, лигамент, еѕр појас, шлем, менза, термос торба, мраз вреќа, камера торба, пиштол прашка, влечки, мода појас, гитара појас, животот јакна, нуркање тежина појас и harnesses, коњ ќебиња, искинати ремени, hoese halters, коњ доведе јажиња,linge линии, забавува ремени, види ремени, вратоврска надолу ремени и така натаму.
ЗА LIMAN ЛЕНТА :
Гуангжу liman лента има над 10 години експерименти на одлуки webbing,
ние имаме развиено повеќе од 6000 видови на webbing sucessfully.ние во големи
најлон webbing ,вклучувајќи чиста најлон и имитација најлон,моделот може да се Herringbone,
Двојно Herringbone,Twill ,Мрачно,голема заклучување страна,мали заклучување страна,Microgrroove,Згусне
Microgrrove; Памук webbing, вклучувајќи чист памук,СП линија и Акрил. моделот може да се
се Twill,Мушка ткаат или жлебови. Grosgrain incluinding PP grosgrain и најлон
grosgrain. Еластична бенд, вклучувајќи висока-брзина гума,ткаени еластична и mercerized
еластична , обрачот и јамка;
ДОБРЕДОЈДОВТЕ ДА КОНТАКТИРАТЕ СО НАС ЗА ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ ,БЛАГОДАРАМ МНОГУ!

Таа е поголема од информацијата

Тип На Производ:
Webbing
Употреба:
Дома Текстил,Чанти,Облека
Материјал:
100% Памук
Техника:
Жакард
Функција:
Еко-Пријателски
Ширина:
1.2 inch
Број На Модел На:
S015
Ширина:
1.2 инчен
боја:
мулти-боја
Материјал:
100% Памук
Шема:
Twill
Опис:
twill памук лента
Дебелина:
2mm
Производи во категоријата