.

.

Tooarts Кит Figurine Подарок Чаша Животинско Мини Статуетки Handblown Дома Декор Multicolor Современ Дом Декорација Додатоци

Tooarts Кит Figurine Подарок Чаша Животинско Мини Статуетки Handblown Дома Декор Multicolor Современ Дом Декорација

DEN 564.00
DEN 940.80

Од стоката
Во магацинот


Опис :
Ова е чаша мали кит со едноставен дизајн и lifelike стил. Спиралата шема е како стакло мушка ние се игра во нашето детство, додава многу на невиност и наивност.
На скулптурата е delicately направени од страна на професионални мајстори. Секој занает искусни повеќе од 1000 висока температура на печење, моделирање и боење процес. Тоа е концизен и модерен стил, разните и убави бои, деликатна и lifelike детали и исклучителен изглед, фаќа очите на прв поглед.
На извонредност на квалитетот на нашите untiring извршување. Се должи на рачно изработени чисто процеси, суптилни нијанси се вообичаена и неизбежна. И тоа е исто така она што го прави секој скулптури и уникатен уметнички дела.
Без разлика дали тоа е сместен во студијата соба, дневна соба, канцеларија, или како подарок за некого, тоа е многу погоден украс за зголемување на забава, просветлува живот и да игра во раце.
Карактеристики :
Концизен дизајн, lifelike кит моделирање.
Спирала шема како стакло мушка во нашето детство, полн со наивност.
Lifelike изглед одразува нашата одлична моделирање вештини и екстремни барања.
Рачно изработени занаетчиски има малку разлики што го прави секој производ уникатен.
Мал украс за внатрешни работи простор да ја зголеми повеќе да се забавуваат, просветлува живот и да игра во раце.
Спецификации :
Материјал : Стакло
Боја : Multicolor
Производ големина : 6 * 4 * 4cm / 2.4 * 1.6 * 1.6 во
Пакет големина : 8 * 7 * 7cm / 3.1 * 2.8 * 2.8 во
Производ тежина : 42g / 1.5 oz
Пакет тежина : 188g / 6.6 оз
Пакет листата :
1* Стакло Скулптурата

Таа е поголема од информацијата

Стил:
Модерна
Тема:
Животните
Материјал:
Обоени Глазура
Бренд Име:
Tooarts
Производи во категоријата