.

.

2 ПАРЧИЊА*40W 6000LM Авто Cr-есв LED 9004 здраво ниска зрак Сите во Еден Автомобил Светла Конверзија Комплет Возење магла Светилка 6500K

2 ПАРЧИЊА*40W 6000LM Авто Cr-есв LED 9004 здраво ниска зрак Сите во Еден Автомобил Светла Конверзија Комплет

DEN 2495.52

Од стоката
Во магацинот

Состојба : 100% сосема нов со оригинални мало пакет Објект Специфики и Карактеристики : Достапни Бои : Слободен DIY ,променливи 5 бои (3000 K,4300 K,6000 K,8000 K,10000 K) достапни LED кол : 6pcs (секоја сијалица има ТРИ CREEs-XM-L2 Led диоди) Моќност : 12 V-24 V возила Материјал : Алуминиум Грло : 9004 Моќност : 40 W секоја сијалица Lumens : 3000 LM/секоја сијалица Зрак Агол : 180° животен век : > 300,000 Часа Најновите дисипација на топлина дизајн. Висока светлина ефикасност за да се постигне истата висока осветленост, како КРИЕШЕ. 12-24 V постојан струја возачот со текот напон заштита. Најновите извор на светлина технологија со совршена светлина шема и подолго осветлување далечина. Пакетот вклучува : Две Светилки (изградена-во баласт) + Подарок Кутија Пакет Дел број : ADT-G4 S-LH-9004 H/L Дел број : ADT-G4 S-LH-H13 H/L Дел број : ADT-G4 S-LH-H4 H/L

Таа е поголема од информацијата

Тип Socket:
9004/HB1 Hi/Lo
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Температура На Боја:
6000K
Автомобил модел:
за BMW за АУДИ за БЕНЦ за KIA Хонда CRV
Wattage:
80
Лер Зрак Тип:
Комбо
Напон:
12V
Автомобил Марка:
Cruze E39 E46 Elantra Шумите Хонда CRV Impreza К2
Чип Собранието Тип:
CSP
Led Чип Производител:
cr-ee
Име На Модел:
ADT-G4S-LH-9004H/L
Функција:
CANBUS Не код за грешка
Телото:
Алуминиум (Умре-кастинг)
Ладење стил :
Нема Љубител на Heatsink Изгради-во
Осветлување:
Чиста бела
Животен век:
>30000hr
Гаранција:
12 месеци гаранција
Зрак Агол:
360 степени осветлување
Мини Форма Disign:
45 мм Дијаметар
Lumens:
3000Lm
Производи во категоријата