.

.

6PCS D25*300мм 10000 Гаус силна neodymium бар магнет на железо материјал отстранување со внатрешен навој дупка

6PCS D25*300мм 10000 Гаус силна neodymium бар магнет на железо материјал отстранување со внатрешен навој дупка

DEN 12480.00

Од стоката
Во магацинот

Така што не може да се користи во течни и хемикалии.Димензии : дијаметар 25мм, должина 300мм. Neodymium магнет ќе биде exposeed да надвор. Двата краја на магнети не се целосно завиткан од нерѓосувачки челик. Ве молиме љубезно ја напушти масажа. На производи се широко се користи во керамички суровини, хемикалии и лекови, машини и електроника, боја пигменти, храна, текстил и други индустрии, како што се керамички материјали кал железо; мелење машини и опрема предизвикани од железо; преработка на храна : индустрија (како што се дехидрирани зеленчук) во прилог на железо, силициум карбид абразивни индустрија, корунд, кварцен песок, алуминиумски прав и други процеси во прилог на железо : feed железо; refractories индустрија процесот на производство во прилог на железо. работна температура : под 80 степен. Имаме и други магнети целосна завиткани од 304 челик со аргон лачно заварување, која може да се користи во посебни средина.) обложување : нерѓосувачки челик завиткани.
работи на принцип :
Главно за употреба : магнетното филтер прачки (бар магнет) главно се користи за отстранување на прав, гранули и течни или кашеста маса во магнетно железо нечистотии, широко се користи во керамика, електрична енергија, рударство, пластика, хемикалии, гума, лекови, храна, заштита на животната средина, пигменти, бои, електроника, металургија и други индустрии. Карактеристики : Нема енергија, нема загадување, може да бидат инсталирани во било која позиција за производство на линија може да биде во контакт со материјалот, простор за заштеда, лесна инсталација, магнетни ретки земјата магнетни легура Nd Fe B како извор на силен магнетизам, едноставна структура, долг живот, спецификација стил може да се во согласност со барањата на клиентите и на местото на производство арбитрарни промени.

Таа е поголема од информацијата

Композитни:
NdFeB Магнет
Број На Модел На:
нарачана е на располагање.
Обликот:
Бар
Примена:
Индустриски Магнет
Тип:
Постојано
Производи во категоријата