.

.

SUNWALK 6pcs 0.33 НА 3W Мини Polysilicon Соларен Панел Модул Систем 9V Соларен Панел Ќелија за Полнење DC Батеријата DIY 145*145mm

SUNWALK 6pcs 0.33 НА 3W Мини Polysilicon Соларен Панел Модул Систем 9V Соларен Панел Ќелија за Полнење DC Батеријата

DEN 1466.40

Од стоката
Во магацинот


Карактеристики : соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешниот рамка на Високо конверзија цена, висока ефикасност излез Одлична слаба светлина ефект Технички Параметри : - Материјал : Поликристални силициум - Работа напон : 9 V - Open-коло напон : 9.9 V - Работат на струјата : 0 ~ 0.33 Макс - Моќ : 3 W - Ефикасност : 15~17% - Димензија : 145*145mm - Тежина : 0.095 kg Пакети вклучуваат : 6 * соларен панел Апликации : се Погодни за полнење на мобилен телефон и мали DC батерии, Научно тестирање и Образовни експеримент, Електронски апликации, да се Изгради на вашиот DIY напојува модели, соларни екранот, сончевата светлина и соларни играчки, итн

Таа е поголема од информацијата

Број на Панели:
1
Тип:
Соларни Ќелии
Количка За Соларен Панел:
No
Големина:
145*145*2mm
Max. Моќност:
3W
Флексибилни Соларни Панел:
No
Број На Модел На:
SW3009
Материјал:
Поликристални Силикон
Бренд Име:
SUNWALK
is_customized:
Yes
Број на Клетки:
Сончевиот
Номиналниот Капацитет:
330mAh
моќност:
3W
Работа Напон:
9V
Големина:
145*145mm
Производи во категоријата