.

.

2 парчиња 1157 45 SMD 4014 LED Светилки Грешка Слободни Екстремно Светла BAY15D За Паркинг Копија Обратна Опашка Светилка Светла Бела 6000K

2 парчиња 1157 45 SMD 4014 LED Светилки Грешка Слободни Екстремно Светла BAY15D За Паркинг Копија Обратна Опашка

DEN 187.00
DEN 207.84

Од стоката
Во магацинот


Спецификации :
Напон : 12 V
wattage : 10 W
Боја : Бела (6000k)
Тип : 1157
Големина : 0.7 "во ширина, и 2.0" во должина.
Сијалица големина/ крстот референца : 1156 7506 1003 1141
Примена : паркинг светлина,опашка светла,агол, светлина,обратна светлина,копија светлината и така натаму.
Инсталација : Директни Plug and play.
Карактеристики :
Висок квалитет и супер-светли LED светилки.
Мала потрошувачка на енергија, може подобро да ја заштитите автомобилот коло;до 20.000 часа животен век.
Функционална и издржлив, Лесен за употреба, ниска потрошувачка на енергија, Светлина агол и да го истакнете
Пакет :
2 x 1157 4014-45 SMD LED светилки
1 Година Гаранција

Таа е поголема од информацијата

Интерфејс Тип:
BA15S (1156)
Температура На Боја:
6000K
Тип На Објект:
Пак Сигнал
Бренд Име:
Safego
Објектот Тежина:
21g
Име На Модел:
CB-1157-45D-4014
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Напон:
12V
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
За Автомобил Светилка:
Обратна Светла
Производи во категоријата