.

.

6CH 433MHZ RF Безжичниот Далечински Управувач Предавателот & Приемник 12V DC MO

6CH 433MHZ RF Безжичниот Далечински Управувач Предавателот & Приемник 12V DC MO

DEN 549.60

Од стоката
Во магацинот


За Приемникот :
Модел Бр. Меѓутоа, во конкретната операција, тоа е отежнато со дрвја, ѕидови или други пречки, или замеша со други сигнали.
Теоретски растојание е 50 200m, кој ќе се користи на отворен терен; без бариери и без никакви пречки. : АК-12-6
Копчиња : 6 Копчиња
Работен Напон : DC12 V (батерија, не се вклучени)
5/433 MHz
Далечински Управувач Растојание : 50-200m
Кодирај : Фиксиран код, со лемење и учење кодот
За Учење и чистење Метод :
Учење : Притиснете го учење копче, тоа значи контролорот ставање во учењето држава кога индикаторот оди НА, тогаш ве молиме притиснете на било кое од копчињата на далечинскиот управувач за да пренесува сигнали, индикаторот ќе флеш за 3 пати по 1 секунда, а потоа да се опорави нормално ИСКЛУЧУВАЊЕ, што значи успешно да се изучува.
Доколку користите две или повеќе примачи во исто место, можете да ги поставите со различни кодови. Можете да изберете работна начин како што треба.
Оперативен Фреквенција : 315 MHz / 433 MHz
Безжичниот примање на контролорот, со висока доверливост, стабилни перформанси, ниска потрошувачка на енергија карактеристика, скок линија или бирање на код се префрлите кодирање. Ако користите мулти-копчето предавателот, можете да ги контролирате контролер со различни копчиња, тоа нема да влијаат едни на други. Ние стандардно е еден.
Оваа опција може да се запознаат со различни кодирање на далечински контроли (како што се 2262, 1527)
Еден/повеќе предаватели може да се контролира еден/повеќе примачи истовремено.
A : Јачина на не-заклучување (бутване) : притиснете го НЕМА.6 копче за да дознаете
Обрнете внимание на :
Основната поставка на производство, начин е еден, притиснете на, ослободување е исклучено.
По притискање на копчињата на далечинскиот управувач за да емитува сигнал, индикаторот не флеш, 10 секунди подоцна тој се уште се обновува за да, нормално, но тоа студиска безуспешно.

Таа е поголема од информацијата

Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
diymore
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
ве молиме проверете настава
Број На Модел На:
011510
сертификација:
CCC
ОЕМ:
diymore
Производи во категоријата