.

.

Најпопуларните LED Чип Mounter Машина Матрицата Печатач Машина за Автоматска PCB Машина со 44 задолжени за хранење телиња и Серво Мотор

Најпопуларните LED Чип Mounter Машина Матрицата Печатач Машина за Автоматска PCB Машина со 44 задолжени за

DEN 297600.00

Од стоката
Во магацинот


Работа со видео :
www.youtube.com/watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nn-jc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена Mounter
Максимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ/час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ/час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V/110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.5-0.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појас-тип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG/400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm
1.Datails
2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава
4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец
5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)
6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)
7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови
8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил
9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство
10.Пакет

Таа е поголема од информацијата

Примена:
480*380mm
Број На Модел На:
SMT460
Појас-тип Внесувач:
8, 12, 16, 24 mm
Применливи Компоненти:
0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, BGA SOT, итн
МАКС PCB Област:
480*380mm
Xy Оска Движат Во Опсег:
409*509mm
Монтажа способност:
9000 компоненти на час
Софтвер:
Англиски
Гаранција:
1 година
Акции:
Yes
Веб-сајт:
www.zjyingxing.com
Сместување главата количина :
4
Производи во категоријата