.

.

USB, МОЖЕ да биде директно компатибилен со ZLG CANPRO за поддршка на CANopen

USB, МОЖЕ да биде директно компатибилен со ZLG CANPRO за поддршка на CANopen

DEN 2399.52

Од стоката
Во магацинот

0 интерфејс Компатибилен со USB3.1
1~2 каналот 2500 VDC електрична изолација МОЖЕ да интерфејс
Електростатско контакт празнење + 8 KV
Голем 130 илјади рамка бафер, без губење на рамки
Произволни baud rate), полно оптоварување приемниот капацитет, големи 130 илјади рамка бафер, не губат рамки е апсолутната вистина
Поддршка на-табла DBC декодирање, CANopen, J1939 протокол
Анализа на националната мрежа за полнење куп и BMS протокол
Поддршка Freescale Carle чип, МОЖЕ да автобус надградба на firmware
МОЖАТ да протокол во согласност со целосно МОЖАТ да 2.
4 : поддршка МОЖЕ да реле функција, МОЖЕ да се постигне 2 патот канал податоци транспарентен пренос под различни baud rate (курс).0 и е компатибилен со USB1.
6 : зголемување на USB заштита, МОЖЕ да автобус заштита коло.
Dual USBCAN II грешки МОЖЕ да биде како стандард, МОЖЕ да јазол МОЖЕ да автобус развој на производот, МОЖЕ да автобус опрема за тестирање, моќна алатка за анализа на податоци; Во исто време, USBCAN дебагирање опрема има карактеристики како мал волумен, лесен за инсталација, е најдобар избор на преносни систем корисници.zip
CANMonitor софтверот преземање address : freedesign.0 посебни протоколи за Поддршка на стандардни рамки и продолжен рамки;
• поддржува два - начин на пренос на 2 начин МОЖЕ да канали, МОЖЕ да се пренесе, ДА се добијат. Корисникот исто така МОЖЕ да се однесува на нашиот магазин обезбеди DLL dynamic link libraries, рутини за да напишете ја вашата сопствена апликација, погодно развиена МОЖЕ да систем за примена на софтверски производи.zip
Техничка поддршка :
Во споредба со слични USB трансфер МОЖЕ опрема предности како што следува
Функцијата на слични производи имаат сите ние поддршка
1 : компатибилни ZLG USBCAN опрема (директна) користење на ZLG софтверски производи се многу ретко се користи директно ZLG софтвер.
Dual USBCAN II грешки уред, МОЖЕ да автобус коло усвојува DCDC напојување на модулот, индустриски-одделение магнетни спојка изолирани чипови МОЖЕ со автобус, да направат интерфејс адаптер има силна анти-мешање способност, значително подобрување на сигурноста на системот се користи во лоша средина.

Таа е поголема од информацијата

Тип На Објект:
ФМ Предаватели
Бренд Име:
MLLSE
Производи во категоријата