.

.

Нови Дијамант Извезени Слики од Кокос Дрво Сцени 5D Кристал Пејст Дијамант Сликарство Крстот Бод Комплет Дијамант Мозаик Оркестарот

Нови Дијамант Извезени Слики од Кокос Дрво Сцени 5D Кристал Пејст Дијамант Сликарство Крстот Бод Комплет Дијамант

DEN 315.00
DEN 415.20

Од стоката
Во магацинот

Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка). Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник. Платно ткаенина HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела)
3. не квалитет проблем).
Ние се продава дијамант сликарство материјал е Зелена смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило ткаенина. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување.
DIY Дијамант сликарство производството чекори :
1. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.

Таа е поголема од информацијата

Големина:
20*30cm, 30x45cm, 40x60cm, 50x70cm
Бренд Име:
MOONZERO
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Сценско
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
30-45
Тип:
Комплет За Шиење
Го Поставите Типот:
Дијамант Сликарство Крстот Бод
Техника:
дијамант сликарство
Крстот бод колекции внатрешни детали:
смола честички Основната ткаенина Цртежи Форцепс
Крстот бод на Одлуки:
Плоштад смола честички колаж дупчење
Крстот бод тип:
дијамант везови
Подарок за:
Пријатели на семејството роденден празник
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација свадба
Алатки Тип:
Пинцети Pick-Up Алатки
Крстот бод државата:
Недовршениот Треба рачно изработени
Производи во категоријата