.

.

NRF905 ултра далечински (3,000 m) безжични transceiver модул (со АП, моќ 2W)

NRF905 ултра далечински (3,000 m) безжични transceiver модул (со АП, моќ 2W)

DEN 2346.24

Од стоката
Во магацинот

5 V, максимална пренесува моќта 2 W (+30d Bm); моментален максимум работат на струјата е помалку од 12.net се Разбере и да даунлоадирате, купувате производи може да обезбеди релевантни тест процедури, рутински референтни податоци, и предложи употребата на поддршката за безжичен развој одбор на друштвото за производство suite, им помогне на Безжични Инженер подобро за обнова и развој, го скрати развојот циклус. Максимална SPI часовникот до 10 M
(4) ефикасно GFSK модулација, вграден хардвер, 8/16 малку, проверката на конвенцијата на правата на детето, развој е поедноставно, пренос на податоци е сигурен и стабилен
(5) работен напон е 5 V~5.5 ма Режим
(6) модул пренесува примаат режим на префрлување време
(7) испрати до добивате 32 бајти во исто време, и софтвер може да се постави на пренесува / примање бафер големина 1/2/4/8/16/32 бајти
(8) 170 канали, кои може да ги исполни барањата на multipoint комуникација и фреквенција подрипнувајќи комуникација, и да сфатат мрежна комуникација, TDMA-CDMA-FDM
(9) модул може да биде софтвер адреса сет, само добиете адресата на машината ќе излез на податоци (да се обезбеди прекин на инструкции), можат директно да се поврзани со користење на различни SCM, софтвер за програмирање е многу удобен
(10) стандард НАТОПИ проред интерфејс може да комуницира со NRF905 модули како што се RF905 B, RF905 SE, RFC-30 F и така натаму
(11) PCB површината gilding процес, употребата на високо-квалитетни уреди, стабилна работа, траен перформанси
(12) модул големина : 56mm*28mm (без антена)
(13) стандардот камшик антена или чак антена, урбаната средина се мерат повеќе од 1200 метри, отворена комуникација на далечина може да биде до 2000-3000 ориз Тоа има силно влијание способност и добра комуникација ефект во внатрешна комуникација
Подетални информации и развој на производот документација да Мао Веи технологија официјален веб-сајт moreway.

Таа е поголема од информацијата

Боја Име:
Зелена
Тип На Објект:
ФМ Предаватели
Бренд Име:
MLLSE
Производи во категоријата