.

.

ЕДИНИЦА UT213B 400A Дигитални Менгеме Метри Напон, Отпор Capacitance Multimeter Температура Авто Спектар multimetro Диоди trueRMS

ЕДИНИЦА UT213B 400A Дигитални Менгеме Метри Напон, Отпор Capacitance Multimeter Температура Авто Спектар multimetro

DEN 1895.00
DEN 4736.64

Од стоката
Во магацинот

Нема исклучоци! Превозот цена е зависи од должност. Ако сакате да изберете друга превозот начин како што курирската служба DHL UPSS итн, ве молиме контактирајте со нас пред да поставите некоја цел. Обично ние ќе се изјасни на минимална вредност за да се избегне царина.000 квадратни метри објектот се наоѓа во Songshan Езеро Националниот High-Tech Индустриска Развојна Зона, Dongguan Градот. Постојат одложен кога вашиот пакет падне во љубов со лути се информации за времето или Шопинг Карневал, ве Молиме почекајте трпеливо. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и ние не ќе ја прашање ќе враќање на парите или замена.
Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно .
Испорака детали Предмети се превозот од Кина, постојат околу 3 работни денови за нас да пакет и 10~45 oversea превозот дена. За царината, што го поддржува за да обезбеди производите информации и КОМЕРЦИЈАЛНА ФАКТУРА, но ние нема да се плаќа данок или јасно царинските за вас. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, пред да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.

Таа е поголема од информацијата

Мерење На Напон Спектар:
AC
Мерење На Струја Опсег:
AC
Температурата На Работа:
-40~1000
Мерење Inductance Опсег:
N/A
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Тежина:
280g
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
UT213B
Димензии:
220mm * 75mm * 40mm
Мерење Capacitance Опсег:
40nF/400nF/4uF/40uF/400uF/4mF/40mF
Мерење На Отпор Опсег:
400/4K/40K/400K/4M/40M Ohm
Бренд Име:
ЕДИНИЦА
Производи во категоријата