.

.

EDGEV CNC Карбид Внесува WNMG080404 WNMG080408 или WNMG431 WNMG432 WNMG Вртење Волфрам Ножот за Леано Железо К Тип Материјал

EDGEV CNC Карбид Внесува WNMG080404 WNMG080408 или WNMG431 WNMG432 WNMG Вртење Волфрам Ножот за Леано Железо

DEN 1116.00
DEN 1199.52

Од стоката
Во магацинот


Edgev би сакал да се направи напредок со вас заедно и да побараат заеднички развој.
Edgev Hardmetal Tools е во снабдувањето со одлични производи за првиот-класа на производители на машина за сечење алатки, обезбедување на корисниците со еден-стоп и сите околу решенија на домашни алатки и удобен и ефикасен дистрибуција на услугата. Контрола На Квалитет
Постојат многу експерти, кои имаат многу искуство во обработка алатки во Edgev Hardmetal Tools, во меѓувреме; висока технологија е исто така широко се користи во нашата компанија.-Често Поставувани Прашања
*Прашање : во Споредба со другите конкуренти, што предности имаме?
*Одговор : Со брзиот развој на индустријата и на машина за работа парче материјали, луѓето имаат повисоки барања за сечење алатки и обработка стратегии. Техничко Водство
Edgev Hardmetal Алатки ви обезбеди со основна алатка за производство, во меѓувреме; ние исто така, обезбеди неопходната техничка поддршка и консултации на производот се користи за решавање на проблемите на клиентите.
Edgev во моментов се прават големи напори да континуирано развивање и подобрување на неговата само-систем и мрежа. Нашите клиенти можат да се спаси од 1 до 3% од вкупните трошоци.10 g/Парче
Бруто Тежина : 104g/ Многу (10 Парчиња)
Пакување : 10 Парчиња, Спакувани Во Една Пластична Кутија /многу Фабрика Опрема
За EDGEV HARDMETAL АЛАТКИ
Како одличен композитни алатки снабдувачот во Кина, EDGEV има во голема мера посветена на континуиран развој на националната индустрија, како и на глобална благосостојба. Edgev Hardmetal Алатки става очекуваме повисок стандард да се прилагодат на оваа промена.
Edgev Hardmetal Tools има големи категории на производство и широка примена обемот, така што потрошувачите можат да го добијат она што го сакаат во најкусо време, и тоа во голема мера може да го спасува времето и трошоците за купување.
Ние секогаш се придржуваат за да се обезбеди континуиран ''increment '' план за нашите верни клиенти, и постојано подобрување на нашите производи и услуги за задоволување на клиентите побарувачката, со цел
да се прилагоди себе да менување на пазарот на животната средина.

Таа е поголема од информацијата

Агол:
WNMG080404 GU EC9020, WNMG080408 GU EC9020
Материјал:
Тешко Легура
Тврдост:
92
Број На Модел На:
карбид инсерти
Употреба:
Надворешни Вртење Алатка
Бренд Име:
EDGEV
Обложување:
Ti(CN)+Al2O3
Место на Потекло:
Кина
ISO Спецификација:
WNMG080404/WNMG080408
Инчен Спецификација:
WNMG431/WNMG432
Чип Прекинувач:
GU
одделение:
CVD EC9020
боја:
Црна
Достапна Алатка За Носител На:
MWLNR/L PWLNR/L WWLNR/L DWLNR/L
Работа Парче:
За леано железо
Машински Алати:
струг алатки
Е Прилагодена:
Yes
Производи во категоријата