.

.

SSOP24 TSSOP24 IC Тест Приклучок OTS-34-0.65-01 Чип Горат во Штекер Отскокнување Приклучок Адаптер трговија на Големо Конверзија Block Конектор

SSOP24 TSSOP24 IC Тест Приклучок OTS-34-0.65-01 Чип Горат во Штекер Отскокнување Приклучок Адаптер трговија

DEN 479.00
DEN 479.04

Од стоката
Во магацинот


.
SSOP24 TSSOP24 OTS-34-0.65-01 Чип IC Тест Приклучок Горат во Штекер
Производ Функција :
1. Користете двоен контакт технологија , контактирајте со стабилни ,
2. Штекерот школка користат специјални инженеринг пластика , со голема сила , долго м echanical живот ,
3. На shapnel употреба увоз beryllium бакар , мала отпорност , добра флексибилност ,
4. Премачкување со ticken злато позлата слој , контактирајте ticken electroplate , најниска контакт на корозија , висока сигурност .
Производ перформанси :
1. Материјал :
а) Изолатор , PEI , PPS
б) Shrapnel , beryllium бакар Се Cu Злато позлата(30) Над Никел позлата(50)
2. Електрични Спецификации :
a) на отпор на Изолација : 1000m Мин,Во ВАШИНГТОН 500 V
б) Напон, отпор : напон, отпор
c) Контакт отпор : надминуваат 25m
г) PIN нозе се водат : 55g/PIN(Нормално)
e) Механички живот : 100000 Times
ѓ) температурата на работа : Минус 65 степенот до 55 degress
г) Оперативни сила : го надминува 0.9 кг Max
3. Спецификација и Димензија
а) Тип : СОП 24 (34)-0.65
б) Pin теренот : 0.65 mm
в) Pin Грофот : 24
г) Применуваат IC тело ширина : 5.3-5.7 mm
ANDK Thoery живот : 20,000 пати(Механички) HMILU Thoery живот : 5,000 пати(Механички) ANDK Температурата на работа : -55~+175
Ние'повторно оригиналниот manufaturer , ние може да обезбеди најниската и конкурентна цена , најкус обработка време е загарантирана ! ! !

Таа е поголема од информацијата

боја:
HMILU, ANDK
Број На Модел На:
5325
Marerial:
Изолатор , PEI , PPS
Отпорност На Изолација:
1000m Мин,Во ВАШИНГТОН 500V
Напон, отпор:
Напон, отпор
Контакт Отпор:
надминува 25m
PIN рашири нозете:
55g/PIN(Нормално)
Оперативен Сила:
надминува 0.9 кг Max
Pin Теренот:
0.65 mm
Pin Count:
24
ANDK Thoery живот:
20,000 пати(Механички)
HMILU Thoery живот:
5,000 пати(Механички)
Производи во категоријата