.

.

Мала Големина Ув Печатач Печатење На Дрво Flatbed Печатење Машина А3 Формат

Мала Големина Ув Печатач Печатење На Дрво Flatbed Печатење Машина А3 Формат

DEN 143520.00

Од стоката
Во магацинот

голф итн Мастило заштита на Животната средина на УВ светлина лекување мастило Напон AC100~120 V/AC220~240 V само-прилагодување, 50/60 Hz±1 Hz Моќ да работат режим 60 W подготвени на чекање не повеќе од 20 W Возачот ПРОЗОРЕЦ XP/7 Опкружување при работа Температура : 5-32degree,Влажност : 20-80% Лекување начин LED светилка лекување,25000-30000 часа
Пакување и испорака
1.мали ув печатач дрво печатач ув flatbed печатење машина а3
Производи Предност
1.Печати погодно и сува веднаш. Што е печатење цена?
Обично,1.

Таа е поголема од информацијата

Црна Брзината На Печатење:
173sec(a3 полна големина фото)
Хартија Храна Режим:
Авто
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Почетен Датум:
2014
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(a3 полна големина фото)
Стил:
боја
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Внатрешна Меморија:
Никој
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Број На Модел На:
AR-LED Mini4 ув пластична картичка за идентификација печатач
Големина:
800*750*650mm
Тип:
ув flatbed печатач
Употреба:
ув flatbed печатач
мастило:
ув мастило
димензии на печатење:
280mmX420mm
сертификација:
CE
Бруто тежина:
55kg
Софтвер:
Rip софтвер
печати на чекање:
CMYK+2W
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Тип:
AR-LED Mini4 ув пластична картичка за идентификација печатач
Производи во категоријата