.

.

AR5B22 AR9462 WCBN611AH-L6 WB222 300Mbps Bluetooth 4.0 2.4&5G WiFi Безжична Мрежна Картичка

AR5B22 AR9462 WCBN611AH-L6 WB222 300Mbps Bluetooth 4.0 2.4&5G WiFi Безжична Мрежна Картичка

DEN 348.00

Од стоката
Во магацинот


Добредојдовте на Idea Trust Решение!
На безжична картичка е teardowned(се користи), за 95% нови.
Тоа може да се користи на D e l l/Sony/ACER/ISUS/MSI/Clevo/Terransforce/Hasee итн со Мини-PCIe интерфејс ( не се вклучени l e n o v o и H P ,ако тоа може да го користите по преработи на белата листа ).
Модел : AR5 B22
Интерфејс : Мини-PCIe(Половина Големина)
Фрекфенција : 2.4&5 GHz
Максимална Брзина : 300 Mbps
Bluetooth : 4.0
Мрежа Стандард : 802.11 n
Возачот Поддршка : Windows XP/7/8/10;Linux;
Пакет се вклучени :
1 x AR5 B22
3 x М2 Завртка
Feadback :
1.Вашето задоволство е многу важна за нас. Ако мислите дека нашите производи и услуги се многу добри, искрено се надеваме дека може да ни даде позитивни повратни информации(5 ѕвезди) или зборови за пофалба и слики од екранот.
2.Ве молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален(3 ѕвезди) или негативни(1~2 ѕвезди) повратни информации. Ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши проблемите,ве молиме да ни веруваат.

Таа е поголема од информацијата

Тип:
Безжичната
Вид:
Внатрешна
Преносот Го Оценувате:
300Mbps
Бренд Име:
HL
Безжичен Протокол:
802.11 a/g,802.11 n
Број На Модел На:
AR5B22
Адаптер Приклучок:
PCI-E
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
Мини PCI-Експрес
сертификација:
CE FCC
Примена:
Лаптоп
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
Производи во категоријата