.

.

Toocene ветробранското стакло wiper ножеви за Ssangyong Rexton 2002-2013 size20+20, автомобил wiper ножеви авто додатоци

Toocene ветробранското стакло wiper ножеви за Ssangyong Rexton 2002-2013 size20+20, автомобил wiper ножеви

DEN 652.00
DEN 815.52

Од стоката
Во магацинот


Препораки :
1, Бидете сигурни дека за чистење на ветробранското стакло прво, ако тоа е загадена со масло, восок, нечистотија и grimes за да се обезбеди услуга за животот на стакло.
Меѓународни wiper големина на :
За Ssangyong Rexton 2002-2013 20"+20"
Возачот Големина : 20 инчи
Патникот Големина : 20 инчи
Детали За Производот :
Инсталација метод :
Внимание :
1,за Да се избегне купување на погрешен стакло, Купувачите треба да се обрне внимание на автомобил година и фотографии во опис пред ставање ред.
3, Ако wiper ножеви не лифт исклучување на ветробранското стакло, работат на wiper се додека не стигнат до центарот на ветробранското стакло, исклучете го палењето и промена на wiper ножеви.
2, ветробранското стакло wiper ножеви треба да се замени, кога тие не се изврши како што се очекува, или не обезбедуваат asufficient ниво на безбедност. Ако купувачи немам идеја дали стакло одговара на вашите автомобили, ве молиме контактирајте со нас и ни укажуваат на вашиот автомобил модел и автомобил на годината, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.

Таа е поголема од информацијата

Rexton-Година:
2003,2002,2013,2006,2011,2005,2010,2008,2004,2012,2009,2007
Ssangyong Модел:
Rexton
Објектот Ширина:
2cm
Година:
2017Year
Материјал Тип:
Природна Гума
Објектот Тежина:
0.35kg
Специјални Функции:
Чистење на шофершајбната
Објектот Висина:
3inch
Бренд Име:
toocene
Име На Модел:
TC215
За Возило Брендови/Модел:
Ssangyong
Големина:
20+20
Потекло:
NingBo Кина
Производи во категоријата