.

.

Шарени чаша насликани рачно изработени виси светлото во спалната соба Медитерански стил заштита од пожари никогаш не исчезнат pendant осветлување модерна

Шарени чаша насликани рачно изработени виси светлото во спалната соба Медитерански стил заштита од пожари никогаш

DEN 2422.00
DEN 4035.84

Од стоката
Во магацинот


.
Шарени чаша насликани рачно изработени виси светлото во спалната соба Медитерански стил заштита од пожари никогаш не исчезнат pendant осветлување модерна
Параметарот :
Материјал : Стакло,Железо
Виси accesorries : D13cm лента со 50cm окови (може да биде прилагодлива)
Напон : 90-265 V AC
Светилки база : 1x E27, 60 W max,
Извор на светлина : led сијалицата / заштеда на енергија светилка сијалица / блескаво светилка е достапна
Големина : D20*H12cm / D20*H13.5cm / D30*H19cm

Таа е поголема од информацијата

Тип На Објект:
Pendant Светла
Абажур Боја:
Портокал,Сребрена,Зелена,Беж,Бела,Кафеава,Златен,Сина,Розова,Сива,Црна,Шампањ,Жолта,Црвена,Виолетова
сертификација:
CE,RoHS,EMC,LVD,VDE,CCC
Техника:
Насликани
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло,Железо
Стил:
Средоземното Море
Инсталација Тип:
кабелот pendant
Број На Модел На:
PL-332
База Тип:
E27
Место:
Студија,Салон,Хотел, Сала,Хотел Соба,Господар Спална соба,други спални соби
Извор На Светлина:
LED Светилки
Заврши:
Полиран Хром
Примена:
Трпезарија
Материјал:
Стакло Камен
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Е Светилки Вклучени:
No
Напон:
90-260V
Бренд Име:
BINFU
Осветлување Област:
5-10square метри
Е dimmable:
No
Гаранција:
1
Број на извори на светлина:
1
Име:
Сина Медитеранот стакло рачно изработени Pendant Светлина
светилка база:
1*E27
Тип На Светилка:
led / заштеда на енергија светилка/ блескаво светилка
кабел:
50cm може да се прилагоди
Напон:
90-265V AC
Материјал:
Стакло, Железо
Вати:
60W max.
Производи во категоријата