.

.

TSOP54 Pin Одбор TSOP54-0.8 Interposer Одбор Receptacle Pin Адаптер Плоча Горат во Штекер Тест Приклучок за Приклучок pin

TSOP54 Pin Одбор TSOP54-0.8 Interposer Одбор Receptacle Pin Адаптер Плоча Горат во Штекер Тест Приклучок за

DEN 402.00
DEN 446.40

Од стоката
Во магацинот


.
TSOP54 Pin Одбор TSOP54-0.8 Interposer Одбор Висок Квалитет Receptacle Pin Адаптер Плоча Горат во Штекер Тест Приклучок за Приклучок pin
Спецификација :
1.Материјал :
а) Изолатор : PEI , PPS , FR4
б) Клип : Be Cu
в) Клип eletroplate : Злато позлата (10) , во Текот на Никел Позлата (30)
г) Out Shell : Pbronze
e) Outshell eletroplate : Злато позлата (10) , во Текот на Никел Позлата (10)
2. Електрични Спецификации :
а) Напон, отпор : 150 VDC/100 V RMS
б) Eletricity отпор : 1 A
в) Dielectric : Надминуваат 1000 V RMS
г) Контакт Отпор : Надминува 30 м
3. Функција :
а) Тип : Т SOP54
б) на Теренот : 0.8 mm
в) Високо квалитетни и издржливи
г) Тестирани пред превозот
e) Лесен за употреба
Ние'повторно оригиналниот manufaturer , ние може да обезбеди најниската и конкурентна цена , најкус обработка време е загарантирана ! ! ! Ако имате било истрага , ве молиме контактирајте со нас слободно .
Најдобро Продаваните Зона

Таа е поголема од информацијата

Marerial:
Изолатор , PEI , PPS , FR4
клипот:
BeCu
Клипот eletroplate:
Злато позлата (10) , во Текот на Никел Позлата (30)
Outshell:
Pbronze
Outshell eletroplate:
Злато позлата (10) , во Текот на Никел Позлата (10)
Напон, отпор:
150VDC/100V RMS
Eletricity отпор:
1A
Dielectric:
Надминува 1000V RMS
Производи во категоријата