.

.

Tectra 2 ПАРЧИЊА ЛП-E6 LPE6 ЛП E6N Li-ion батерија + LED Дисплеј USB Двојна Полнач за Canon 5DS 5D Mark II Mark III 6D 7D 60D 60Da 70D

Tectra 2 ПАРЧИЊА ЛП-E6 LPE6 ЛП E6N Li-ion батерија + LED Дисплеј USB Двојна Полнач за Canon 5DS 5D Mark II

DEN 998.00
DEN 1247.52

Од стоката
Во магацинот


Tectra 2 ПАРЧИЊА ЛП-E6 LPE6 ЛП E6 N батеријата + LED Дисплеј USB Двојна Полнач за Canon
5 DS 5 D Mark II Mark III 6 D 7 D 60 D 60 Da 70 D 80 D dslr фото EOS 5 DSR
ЛП-E6 7.4 V/2000m Ah Батеријата за Canon Камерите

Компатибилен со :
За EOS 6 D
За EOS 5 D Mark II (Тело) 5 D mark III
За EOS 5 D Mark II со EF 24-105 IS
За EOS 60 D (Тело)
За EOS 60 D EF-S 18-135 IS Комплет
За EOS 60 D EF-S 18-200 IS Комплет
За EOS 7 D (Тело)
За EOS 7 D со EF 28-135 IS
За EOS 7 D со EF-S 18-135 IS
Пакетот Вклучува :
2 X ЛП-E6 Батерии
1 X LED USB Полначот Dual
1 X USB Кабел

Батеријата Карактеристики :
1. Премиум Литиум јонска клетки, Нова Батерија на Пакет
2. Целосно декодирани, 100% компатибилен со оригинални Canon ЛП-E6 батеријата
3. Висока Густина На Енергија , Екстра Долг Живот, Меморија За Слободни
4. Екстра Моќ, Повеќе Снимки за Вашиот Камери
Полначот Карактеристики :
1.Дизајниран за Canon ЛП-E6 Батеријата/Bateria/Baterie/akku
2.Наполнете две батерии истовремено и независно.
3.Со LED Дисплеј Екранот за да се прикаже секоја полнење на батеријата статус.
4.Со микро USB кабел за лесно полнење.
5.Постојан струја контрола за да се спречи во текот-напон, над-полнење, кратки-коло заштита.
6.Мек старт функција за да се избегне штета од големи наплатат струја додека се полни.
7.Prefect за патување и за домашна употреба, Преносни и удобен за носење.
Претпазливост :
Полнење на батерија пред користење
- Само користи посебни држачи
Чувате батеријата терминали чисти
Секогаш чувајте ја батеријата во суво место
Не предизвикувајте краток спој на батеријата пакет
Не расклопување на батеријата пакет
Не го изложувајте батеријата на висока температура

Таа е поголема од информацијата

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Tectra
боја:
Црна
Тип:
Стандардна Батерија
Употреба:
Камерата
Број На Модел На:
ЛП-E6
Производи во категоријата