.

.

5 Боја Празни CISS За PGI5 CLI8 , PGI-5 CLI-8 Мастило sytstem За Canon P3300 IX5000 IX4000 IP4200 IP4500 IP4300 , Со ЛАК Чипови

5 Боја Празни CISS За PGI5 CLI8 , PGI-5 CLI-8 Мастило sytstem За Canon P3300 IX5000 IX4000 IP4200 IP4500 IP4300

DEN 1104.00

Од стоката
Во магацинот


Празни CISS одговараат за PGI-5 CLI-8
Со Авто-ресетирајте чипови
ЉУБЕЗНО ПОТСЕТУВАЊЕ :
Почитувани купувачи :
на poduct ние се продаваат strickly следи подолу параметар ,
пред да се направи исплата , ве молиме осигурете се дека имате прочитате подолу параметар форма
да aviod одберете погрешен CISS ,повеќето важни информации што треба да се обрне внимание за е кертриџ број ,ве молиме да се обезбеди кертриџ број е иста како и вашата машина
Модел
CISS одговараат за PGI-5-8 Тип Празни CISS без Мастило Чипови Со Автоматско ресетирање на мрсни бои Б.К C M Y пакување заградени Сертификација ISO9001 : ISO14000 SGS Одговараат кертриџ
PGI 5 Б.К.
CLI 8 Б.К.
CLI 8 C
CLI8 M
CLI8 Y Потекло Zhuhai ,Guangdong , Кина Волумен 100 ML по Боја ( Он-да се Пополни ) Забелешка Кога печатач потсетам cartrdiges печати ,
Rmove и ре-инсталира касети (моќ) за да го ресетирате Чипови Одговараат на машина
Canon Pixma IP 3300
Canon Pixma IX 5000
Canon Pixma IP 4000
Canon Pixma IP 4200
Canon Pixma IP 4300 Canon Pixma IP 4500 итн ......

Таа е поголема од информацијата

Тип:
Континуирано Мастило Снабдување Систем
Компатибилен Бренд:
CANON
Бренд Име:
ШАМПИОН НЕБОТО
боја:
Други
Број На Модел На:
PGI-5-8-CIS-5-Празни
Компатибилен Печатач Тип:
инк-џет печатач
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Производот:
ciss
одговараат на касети:
Одговараат за PGI5 CLI8
одговараат на машина :
Одговараат за Canon PIXMA IP3300 IX5000 IX4000
чипови:
Со ЛАК чипови
мастило:
Празен, без мастило
Производи во категоријата