.

.

Популарната DIY A3 Т Кошула Печатачот Директно На Облека Облека Печатење Машина

Популарната DIY A3 Т Кошула Печатачот Директно На Облека Облека Печатење Машина

DEN 95520.00

Од стоката
Во магацинот

Ако се најде оригиналниот пакет е
замени или вкупно оштетен, ве молиме да одбие да го потпише. Поради машина во пријавата мора да користите специјална мастило за печати ја главата само гаранција за добра состојба при купување, По користење на
мастило ,на блокирање на млазницата, пумпи и додатоци се применува , или на главниот одбор изгорени кога чистење млазницата во погрешен начин, тие се
не е во рамките на опсегот на бесплатно гаранција. Пред да ја користите машината,ве молиме да го прочитате упатството и да се види на настава видео и да работат исклучиво како на инструкции.
Купување Информации :
1. Ние ќе рефундирање на само машина сама по себе плаќање.ние ќе испратиме прирачник за настава видео со пакетот на печатачот,ако имате било какви прашања во текот на користењето на оваа машина,ние ќе
обезбеди онлајн техничка поддршка. што е печатење цена? Обично,1.Ако не сте задоволни со нашата печатач во рок од 7 дена откако ќе ја доби печатач,можеме да го прифатиме враќање машини, под услов без употреба и не влијае на нашата средно продажба,но треба да го извести продавачот и да се постигне договор однапред.Ако не сте задоволни со нашата печатач во рок од 7 дена откако ќе ја доби печатач,можеме да го прифатиме враќање машини, под услов на
без употреба и не влијае на нашата средно продажба,но треба да го извести продавачот и да се постигне договор однапред.
Купување Информации :
1.Во која бои за текстил можат да се отпечатат? Производство на текстил печатач може да се печати на сите видови на бои за текстил.25 ml мастило може да ги поддржи да се печати A3 целосна големина на сликата. висок квалитет на енергија, заштеда на енергија заштита на животната средина побарувачката на пазарот. по промената да се пополни во еко растворувач мастило, печатач, исто така може да се печати на телефонот случај, пенкало, гитара зема,топче за голф, кожа, акрилик, итн.Популарната DIY A3 Т Кошула Печатачот Директно На Облека Облека Печатење Машина
Производство опис
1.

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
airwren
Интерфејс Тип:
USB
Тип:
Инкџет
Стил:
боја
Макс. Големина На Хартија:
A3
Хартија Храна Режим:
Авто
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење:
8ppm
Број На Модел На:
AR-T500 печатач
Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 големина фото)
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 големина фото)
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Почетен Датум:
До 2015
Напон:
100-240V
Внатрешна Меморија:
Никој
Примена:
За Комерцијални
Употреба:
т кошула печатач
Големина:
770*710*620mm
Употреба:
tshirt печатач
мастило:
т-маица печатење машина мастило
Ceritfication:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
димензии на печатење:
A3
печати на чекање:
CMKYWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Бруто тежина:
55kg
Гаранција:
една година
Медиуми:
маица ,крпа,текстил,итн..
Производи во категоријата