.

.

1 сет hight quanlity Челик Школка метал Микро DC-мотор опрема мотор за diy робот модел

1 сет hight quanlity Челик Школка метал Микро DC-мотор опрема мотор за diy робот модел

DEN 239.52

Од стоката
Во магацинот


1 сет hight quanlity Челик Школка метал Микро DC-мотор опрема мотор за diy робот модел
големина:за 15,3 mm*12mm*27mm
Напон : 6 V
брзина:6v-600ma430 RPM
axal lenght : 6.5 mm
axal дијаметар : 3мм D стил

Таа е поголема од информацијата

сертификација:
ROHS,CE,CCC,УЛ
Commutation:
четка
Употреба:
Автомобил,Вентилатор,Електричен Велосипед,Home Апарат,Брод
Напон(V):
6v
Изградба:
Постојан Магнет
Тип:
Микро Мотор
Вртежен момент:
-
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
Број На Модел На:
050
Ефикасност:
ОДНОСНО 1
Постојана Струја(A):
6V
Тип:
Микро Мотор
Модел:
16ga-050
Производи во категоријата